Get Adobe Flash player

Stařec a moře v deváté třídě

dscn6614 resizeV pondělí 3. října jsme s devátou třídou navštívili zajímavé divadelní představení olomouckého Divadla Tramtarie. Vydali jsme se vyzbrojeni již znalostí daného námětu i autora z vyučovacích hodin literatury – nejedná se totiž o vůbec lehké téma, přestože se novela z roku 1952 řadí mezi legendární a nejslavnější literární příběhy všech dob.

Příběh starého rybáře Santiaga a jeho strhující zápas s obrovskou mořskou rybou byl předveden v moderním, přesto velmi citlivém režijním i scénografickém provedení.

Žáci tak měli možnost zhlédnout jedinou českou divadelní adaptaci životního díla amerického spisovatele Ernesta Hemingwaye, nositele Nobelovy ceny za literaturu.

V Čítance pro 9. ročník základní školy je ukázka z novely zařazena do tematického celku Osudy. Proto se dále můžeme zamýšlet nad osudovostí příběhu, jeho osudovosti pro samotného autora či osudy vlastními…

(fotogalerie zde)

Mgr. K. Javůrková

Plavecký kurz - 3. lekce


Ve středu 19. 9. proběhne třetí lekce plavání pro žáky z 2. – 5. třídy.    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.