Návštěva Městské galerie v Trutnově - 9. třída

dscn6633 resizeV rámci hodin výtvarné výchovy během úterního odpoledne 4. října navštívili žáci 9. ročníku Galerii města Trutnova s vyučujícími Janou Čanigovou a Kateřinou Javůrkovou. Zde jsme nejprve zhlédli komentovanou výstavu sochařských objektů Jaroslava Koléška Z hlubin.

Jednalo se o díla z tradičních materiálů, jako jsou kámen, sklo a bronz, které ale sochař často používá netradičním způsobem. Umělec se prostřednictvím své práce tematicky dotýká otázek technického pokroku a jeho dopadu na člověka, se značnou dávkou skepse nahlíží na dopad technologických výdobytků na náš svět.

Poté následoval výtvarný program Tichý chod. Žáci se pustili do vlastního tvoření podpořeného inspirací a dojmy z vystavovaného Koléškova díla, měli možnost vyjádřit svou představu k daným tématům. Někteří vytvářeli prostorové objekty z modelíny a drobných materiálů, jiní s chutí sáhli po tužce a papíru.

Čas strávený v galerii byl velice příjemný, děkujeme!

(pozn. Vy, kteří jste výstavu neviděli, jste se přece jen už mohli s autorovou tvorbou setkat, neboť doc. Jaroslav Koléšek se již trutnovské veřejnosti představil ukázkou ze své práce v rámci letošního ročníku akce Sochy v Trutnově).

Mgr. Kateřina Javůrková

Důležité informace pro strávníky

Věnujte prosím pozornost informacím, týkajících se platby za obědy na měsíc září 2017. Více zde.