Get Adobe Flash player

Noc ve hvězdárně - 5. třída

cimg4624 resizeNa závěr etapy přírodovědy věnované Vesmíru nás čekala návštěva hvězdárny v Úpici. Je pátek 7. října – batohy, spacáky, vyrážíme…. Je domluveno, že po večerním pozorování oblohy ve hvězdárně přespíme. To bude dobrodružství! A opravdu bylo. Poslechli jsme si přednášku o Sluneční soustavě, prohlédli budovu a potom netrpělivě vystoupili do kopule s dalekohledem. Pečlivě jsme poslouchali další vypravování a těšili se na pozorování noční oblohy. Měli jsme velké štěstí, protože po dnech dešťů a zatažené oblohy se vyjasnilo, a my mohli pozorovat Měsíc a hvězdy. V pozdních večerních hodinách jsme rozložili spacáky, uložili se ke spánku. Někteří z nás viděli ještě zajímavý film o Hubbleovu vesmírném dalekohledu. Probudili jsme se do studeného a pochmurného rána, bohužel ranní pozorování slunce nevyšlo. Snad někdy příště. Naopak zapojit se do soutěže, která provázela fotografickou výstavu Rozhledny ČR – OKO DO KRAJINY, jsme stihli a teď jen doufáme, že byly naše odpovědi správné a třeba vyhrajeme zajímavou cenu. Naším úkolem bylo poznat, která rozhledna vrhá stín na obrázku. Celá akce se nám vydařila na jedničku!

(fotogalerie zde)

Mgr. Jana Prokopcová
    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.