Get Adobe Flash player

Vlastivědná exkurze - 6. třída

Je pondělí 5. září a my šesťáci jdeme na vycházku. Jejím cílem je lépe se poznat s naší novou paní třídní učitelkou Janou Matějkovou a také si oprášit vlastivědné a přírodovědné poznatky. Exkurze má název Poznej voletinské zajímavosti. Rozdělili jsme se do 5 družstev, která společně plnila různé úkoly. První nás čekal nedaleko školy. Složit věty ze slov v obálce. Dozvěděli jsme se, že Voletiny založil v roce 1007 Valentin Voltava. Původně žil v Praze na Malé Straně. Další zastávka byla v lese. Určovali jsme zvířata a květiny. Nejvíc nás asi potrápil vrabec a pivoňka. Posilněni svačinou jsme vystoupali k zřícenině hradu Rechenburk. A v dalším úkolu jsme se dozvěděli podrobnosti právě o něm. Mezi nejhezčí zastávky patřila Rolandova vyhlídka. Opekli jsme si tu vuřtíky,  namalovali naši představu hradu a pokračovali v putování. Zastavení u chaty Vebrovky přineslo další úkol - složení obrázku původní podoby této stavby a výpočet letopočtu, kdy byla postavena. Pohráli jsme si na dětském hřišti a nastoupili na další úsek cesty. Na závěr nás čekalo ještě vyluštění křížovky. Pak už jen sestup do Nových Dvorů k restauraci Dvoračka. Počasí nám celý den přálo, ušli jsme asi 10 km bez reptání a úkoly plnili s chutí. Byl to opravdu hezký začátek šesté třídy!

Mgr. Jana Sávová

Plavecký kurz - 3. lekce


Ve středu 19. 9. proběhne třetí lekce plavání pro žáky z 2. – 5. třídy.    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.