Get Adobe Flash player

Exkurze k profesní orientaci – 9. ročník

dscn6746 resizeV úterý 22. listopadu jsem s kolegyní Jitkou Fendrychovou a žáky devátého ročníku v rámci předmětu Volba povolání zavítala do SOŠ a SOU Volanovská v Trutnově.

Tentokrát byl program naší exkurze velmi nabitý, zvládli jsme navštívit většinu učebních oborů.

Nejprve jsme si prohlédli truhlářské a tesařské dílny, kde mohli žáci prokázat i svou zručnost při zhotovování dřevěné krabičky, kterou si pak odnesli jako svůj výrobek domů. Odtud jsme se přesunuli za zednickým oborem a poté do hlavního školního areálu, kde jsme tradičně nevynechali instalatérskou dílnu.

Technické obory vystřídala rovněž ukázka gastronomických oborů – pekař, cukrář, kuchař-číšník. U těchto oborů jsme zapojili nejen hlavy či ruce, ale došlo též na naše žaludky… Měli jsme možnost ochutnat cukrářské dobroty, v pekárně například ještě vlahou výtečnou makovku a ve školní jídelně nám během přednášky byly nabídnuty míchané nealkoholické nápoje, připravované a servírované samotnými učni.

Celá akce se velice zdařila, splnila zcela očekávání všech a nezbývá než poděkovat – děkujeme všem učitelům odborného výcviku a panu Ing. Michalu Šefrovi a budeme se těšit zase příště…

Pro některé žáky se získané informace a poznatky stanou třeba i inspirací v jejich volbě dalšího vzdělávání a v brzké době se opět s vybraným učebním oborem i učiteli setkají.

(fotogalerie zde)

Mgr. Kateřina Javůrková

Plavecký kurz - 3. lekce


Ve středu 19. 9. proběhne třetí lekce plavání pro žáky z 2. – 5. třídy.    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.