Exkurze 8. a 9. třídy - profesní orientace

V pátek 9. září osmá a devátá třída navštívila firmu TYCO ELECTRONICS EC TRUTNOV s. r. o.

Tato společnost je součástí americké společnosti TE Connectivity Ltd., která vznikla po reorganizaci z původního koncernu a jako nová společnost vstoupila na newyorskou burzu 11. července 2007. Společnost nabízí více než 500 000 druhů výrobků od komponent až po komplexní systémy pro automobilní, letecký, vojenský, zdravotnický průmysl, pro telekomunikace, energetiku, výpočetní techniku, spotřební elektroniku a podobně.

V Poříčí, kde jsme byli na exkurzi, se zaměřují na plastikářskou technologii (nosným programem jsou teplem smrštitelné profily, ochranné a identifikační prvky pro kabely a kabelové systémy a kabely pro solární elektrárny).

Po příchodu jsme obdrželi ochranné brýle, dozvěděli jsme se základní informace o firmě. Poté jsme mohli vyrazit do provozu. Prošli jsme většinu výrobního závodu, kde jsme viděli, jak funguje výroba, např. nástrojárna, telekomunikační relé a jiné, nejvíce zaujal provoz Tubing. Jsou to teplem smrštitelné trubičky (hadičky) určené k ochraně kabelových svazků s izolačními vlastnostmi.

Procházením dvou výrobních hal jsme zjistili, že i vlastní výroba je zajímavá a též nebezpečná. Nebezpečná hlavně proto, že se zde pracuje s rozehřátým olejem (rozehřátým nad 150 stupňů Celsia).

Všem se v této firmě velice líbilo a těšíme se na jiné exkurze. (Za pedagogický dozor mohu potvrdit výraznou spokojenost většiny žáků, což se odráželo v jejich zájmu i zcela vyhovujícím chování během exkurze i následných písemných reflexích. Chválíme. K. Javůrková)

Za zúčastněné žáky B. Melínová a D. Erben z osmé třídy

Důležité informace pro strávníky

Věnujte prosím pozornost informacím, týkajících se platby za obědy na měsíc září 2017. Více zde.