Get Adobe Flash player

Přednáška o drogách

cimg5088 resizeV pátek 2. prosince se v naší škole konala přednáška předního českého odborníka přes problematiku drog Ivana Doudy. Přednáška nesla název Drogy, nebo aktivita? Zúčastnili se jí žáci 5. – 9. ročníku.

PhDr. Ivan Douda je předním odborníkem v oblasti drog. Je zakladatelem společnosti Drop-in a jejím vedoucím psychologem a supervizorem. Jako expert na drogovou problematiku působil v 90. letech v poradním sboru ministerstva zdravotnictví pro alkoholové a nealkoholové toxikomanie. Mimo jiné je také spoluzakladatelem Výboru dobré vůle Nadace Olgy Havlové.

Během necelé hodiny a půl se posluchači přijatelnou a poutavou formou dozvěděli vše o drogách a problémech s nimi spojenými. Pan Douda povídání doplnil celou řadou příkladů ze své poradenské praxe.

Vyvrátil také některé mýty, které jsou v souvislosti s užíváním drog rozšířeny. Žáky přednáška zaujala, pozorně naslouchali vyprávění. Někteří získali nové informace, někteří si upevnili a prohloubili své znalosti o této problematice.

(fotogalerie zde)

Několik slov z přednášky:

…. „Je nesmyslné si myslet, že válku s drogami je možné vyhrát. Můžeme se však naučit s nimi zacházet. Základ je – neberte drogy. Má to konkrétní rizika. Když už po nich sáhnete, tak si nepíchejte. Když už si pícháte, měňte si jehly. Pokud experimentujete, nebuďte u toho sami, nevíte, jak budete reagovat a jestli nebudete potřebovat pomoc."

… „Dobré je třeba nemít u sebe klíčky od auta, protože co kdyby vás napadlo se projet? Taky se hodí nebýt výš než v přízemí. Co kdybyste se chtěli projít po okenní římse a zalítat si." …

Mgr. Jana Prokopcová

Plavecký kurz - 3. lekce


Ve středu 19. 9. proběhne třetí lekce plavání pro žáky z 2. – 5. třídy.    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.