Výlet do Dvora Králové (1. - 6. třída)

35 p1240232 resizeNa pondělí 19. prosince jsme se velmi těšili. Čekal nás totiž výlet do Dvora Králové.

První místo, které jsme navštívili, byla výrobna vánočních ozdob. Viděli jsme, kolik práce musí šikovné ruce vynaložit k tomu, aby vznikly ty opravdové vánoční ozdoby. Nejdříve vyfouknout, potom vybarvit vnitřek ozdoby, následuje kreslení vzorů, stříbření, zlatění…. A také balení a zasílání do celého světa….

Několik snímků z exkurze si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.

(fotogalerie I zde - Exkurze - vánoční ozdoby 1. - 4. třída)
(fotogalerie II zde - Exkurze - vánoční ozdoby 5. a 6. třída)

Po zajímavé exkurzi nás přivítala ZOO. Tentokrát nebyl cílem návštěvy úklid (jako na jaře) nebo jen prohlídka, ale čekalo nás zdobení vánočních stromečků. Na stromky zavěšujeme ozdoby z keramiky, oříšků, zobání pro ptáčky… Stejně jako děti z dalších škol jsme přispěli ke krásné sváteční atmosféře.

Po práci přichází zábava – a my máme čas navštívit některé pavilony se zvířaty a prohlédnout si, jak se v předvánoční době mají. Po zakoupení drobností, dobré svačině či obědu jsme si pohráli na krásném hřišti. Celý den rychle uběhl a moc se nám líbil.

(fotogalerie ZOO I zde)

(fotogalerie ZOO II zde)

Mgr. Jana Prokopcová

POKYNY K ZÁJEZDU DO LEGOLANDU

Sraz k odjezdu je 19. 6. (tedy v noci z neděle na pondělí) v 0.45 hodin na VLAKOVÉM nádraží v Trutnově.
S sebou je třeba jídlo a pití na celý den, pohodlné oblečení a obuv.
Do autobusu doporučujeme polštářek, popřípadě deku.