Get Adobe Flash player

Den v Praze - 5. třída

cimg5499 resizeVe středu 21. prosince jsme navštívili vánoční Prahu. Chtěli jsme okusit sváteční náladu, výzdobu a atmosféru blížících se Vánoc. Naše putování jsme zahájili cestou metrem z Černého mostu – vystoupili jsme na zastávce Malostranská. První cíl – Výstava betlémů ve Valdštejnském paláci. Pokračujeme po Starých zámeckých schodech vedoucích na Pražský hrad. Při vstupu jsme se trochu zdrželi (a někteří trochu báli), protože nás kontrolovala Policie – stejně jako všechny ostatní návštěvníky tohoto místa. Před kostelem sv. Jiří jsme si zlehka prohlédli první vánoční trhy. Z hradu jdeme přes Malostranské náměstí na historický Karlův most. Karlova ulička nás dovedla na Malé náměstí a k orloji. Další cíl – Václavské náměstí. Ve známé ulici Na Příkopě se nachází největší hračkářství ve střední Evropě – Hamleys – ani to jsme nemohli nenavštívit… Přes Ovocný trh s uměle vyrobeným kluzištěm jsme se přesunuli na Staroměstské náměstí. Pohled z ochozu Staroměstské věže na rozzářené náměstí byl úchvatný. Už víme, proč světová média řadí trhy na Staroměstském náměstí mezi nejkrásnější na světě… Blíží se čas odjezdu, tak ještě rychle společná fotka u nádherně ozdobeného vánočního stromu a hurá na metro a do autobusu. Je toho hodně, co budeme doma vyprávět.

(fotogalerie zde)

Mgr. Jana Prokopcová
    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.