Gulliverovy cesty (5. - 7. třída)

cimg4723 resizeZnáte knihu Gulliverovy cesty Jonathana Swifta? Žáci 5. – 7. třídy měli příležitost se s tímto dílem klasické literatury seznámit díky hercům divadla D21 z Prahy. Pravda, před vlastní návštěvou Společenského centra Uffo v Trutnově jsme během hodin literatury do knihy nahlédli, abychom alespoň tušili, o co jde… Podívali jsme se i na ukázky z filmové verze, porovnávali jsme různá literární zpracování.

Herci sehráli verzi muzikálovou, což mnohé z nás trochu překvapilo. Čekali jsme totiž návštěvy v zemi Liliputu a v zemi Brobdingnagu (tedy u malinkých lidiček a potom u obrů), ale ty byly shrnuty do úvodní písně a více se k nim nikdo nevracel. Prostřednictvím chytlavých melodií jsme se naopak dostali do zemí méně známých - do Laputy, Balnibarbi, Glubbdubdribu, Luggnaggu a zejména do země Hvajninimů…

K tématu představení se ještě jednou vrátili chlapci a děvčata ze šesté třídy při výtvarné výchově.

Mgr. Jana Prokopcová

Důležité informace pro strávníky

Věnujte prosím pozornost informacím, týkajících se platby za obědy na měsíc září 2017. Více zde.