Get Adobe Flash player

Gulliverovy cesty (5. - 7. třída)

cimg4723 resizeZnáte knihu Gulliverovy cesty Jonathana Swifta? Žáci 5. – 7. třídy měli příležitost se s tímto dílem klasické literatury seznámit díky hercům divadla D21 z Prahy. Pravda, před vlastní návštěvou Společenského centra Uffo v Trutnově jsme během hodin literatury do knihy nahlédli, abychom alespoň tušili, o co jde… Podívali jsme se i na ukázky z filmové verze, porovnávali jsme různá literární zpracování.

Herci sehráli verzi muzikálovou, což mnohé z nás trochu překvapilo. Čekali jsme totiž návštěvy v zemi Liliputu a v zemi Brobdingnagu (tedy u malinkých lidiček a potom u obrů), ale ty byly shrnuty do úvodní písně a více se k nim nikdo nevracel. Prostřednictvím chytlavých melodií jsme se naopak dostali do zemí méně známých - do Laputy, Balnibarbi, Glubbdubdribu, Luggnaggu a zejména do země Hvajninimů…

K tématu představení se ještě jednou vrátili chlapci a děvčata ze šesté třídy při výtvarné výchově.

(fotogalerie zde)

Mgr. Jana Prokopcová

Důležité informace pro strávníky


Věnujte prosím pozornost informacím, týkajících se platby za obědy na měsíc září 2017. Více zde.    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.