Get Adobe Flash player

Dětský den

Víte, co je polygon? Viděli jste na vlastní oči, jak stříhají hydraulické nůžky? Zajímá vás, jak rychle dokážou hasiči vyjet k požáru? Co dělají, když zrovna nehasí? Škoda, že jste letošní svátek všech dětí neoslavili s námi. Vyrazili jsme totiž na návštěvu Hasičského záchranného sboru České republiky v Poříčí.

Hasiči se zrovna věnovali údržbě techniky a vozidel. Za tak nablýskané auto by vás tatínek určitě pochválil. Všechno tu musí perfektně fungovat. Hasiči jsou připraveni vyjet kdykoli k požáru, dopravní nehodě nebo povodni. Dokážou si poradit s chemickými látkami, nebojí se velkých výšek ani práce v hloubkách. Aby to všechno zvládli, musí denně posilovat a být psychicky odolní. Musí se spolehnout jeden na druhého, pomáhat si navzájem. Jak nám prozradili, důležitá je tu kázeň a disciplína.

A kde trénují? Například v polygonu. Vypadá jako zajímavá několikapatrová průlezka. Ale nenechte se mýlit. Ve tmě, kouři, hluku, ochranné kombinéze a s dýchacím přístrojem na zádech dá i zkušenému hasiči zabrat. Bez pomoci svých kolegů by ho zdolal jen stěží.

Mgr. Martina Glazarová

Důležité informace pro strávníky


Věnujte prosím pozornost informacím, týkajících se platby za obědy na měsíc září 2017. Více zde.    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.