Get Adobe Flash player

Dětský den

Víte, co je polygon? Viděli jste na vlastní oči, jak stříhají hydraulické nůžky? Zajímá vás, jak rychle dokážou hasiči vyjet k požáru? Co dělají, když zrovna nehasí? Škoda, že jste letošní svátek všech dětí neoslavili s námi. Vyrazili jsme totiž na návštěvu Hasičského záchranného sboru České republiky v Poříčí.

Hasiči se zrovna věnovali údržbě techniky a vozidel. Za tak nablýskané auto by vás tatínek určitě pochválil. Všechno tu musí perfektně fungovat. Hasiči jsou připraveni vyjet kdykoli k požáru, dopravní nehodě nebo povodni. Dokážou si poradit s chemickými látkami, nebojí se velkých výšek ani práce v hloubkách. Aby to všechno zvládli, musí denně posilovat a být psychicky odolní. Musí se spolehnout jeden na druhého, pomáhat si navzájem. Jak nám prozradili, důležitá je tu kázeň a disciplína.

A kde trénují? Například v polygonu. Vypadá jako zajímavá několikapatrová průlezka. Ale nenechte se mýlit. Ve tmě, kouři, hluku, ochranné kombinéze a s dýchacím přístrojem na zádech dá i zkušenému hasiči zabrat. Bez pomoci svých kolegů by ho zdolal jen stěží.

Mgr. Martina Glazarová

Třídní schůzky


Dne 23. 11. proběhnou v odpoledních hodinách třídní schůzky. Bližší informace v ŽK.

Projekt Příběhy bezpráví


Dne 23. 11. se v naší škole uskuteční projekt Příběhy bezpráví. Akce je určena nejstarším žákům. Proběhne filmová projekce, beseda s pamětníkem - letošním tématem jsou "Příběhy vzdoru".

Profesní orientace


Dne 1. 12. navštíví žáci 9. ročníku v rámci předmětu Volba povolání SOŠ a SOU Trutnov.

    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.