Jak si vyrobit jednoduché měřící přístroje - 6. třída

Žáci šesté třídy se ve fyzice učili o fyzikálních veličinách a jejich měřidlech. Vyrobit si jednoduché přesýpací hodiny není zas tak těžké. Stačí dvě lahvičky od lékovek nebo dvě PET lahve, vytvořit otvor a spojit dvě části k sobě. Nesmíme zapomenout na náplň, která se bude přesypávat (krupice nebo jemný písek). Poté odměříme množství náplně, která se za určitý čas přesype. A je hotovo... Umíme také vytvořit vodní hodiny a jednoduché váhy.

Mgr. J. Fendrychová