Get Adobe Flash player

Jak si vyrobit jednoduché měřící přístroje - 6. třída

Žáci šesté třídy se ve fyzice učili o fyzikálních veličinách a jejich měřidlech. Vyrobit si jednoduché přesýpací hodiny není zas tak těžké. Stačí dvě lahvičky od lékovek nebo dvě PET lahve, vytvořit otvor a spojit dvě části k sobě. Nesmíme zapomenout na náplň, která se bude přesypávat (krupice nebo jemný písek). Poté odměříme množství náplně, která se za určitý čas přesype. A je hotovo... Umíme také vytvořit vodní hodiny a jednoduché váhy.

Mgr. J. FendrychováPOKYNY K ZÁJEZDU DO LEGOLANDU


Sraz k odjezdu je 19. 6. (tedy v noci z neděle na pondělí) v 0.45 hodin na VLAKOVÉM nádraží v Trutnově.
S sebou je třeba jídlo a pití na celý den, pohodlné oblečení a obuv.
Do autobusu doporučujeme polštářek, popřípadě deku.

    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.