Get Adobe Flash player

Návštěva knihovny - 4. třída

p1290153 resizeV dubnu nás čeká další epocha vlastivědy. Budeme se zabývat dávnou historií naší země, našeho kraje, našeho města. Zdrojem těchto informací jsou mimo jiné různé pověsti a báje. Lidé si je nejdříve jen vyprávěli. Později je sběratelé sepsali do knih. V trutnovské knihovně mají takových sbírek hodně. Paní knihovnice nám vysvětlily, že pověsti můžeme rozdělit na místní, historické a fantastické. Jsou psány v próze i ve verších. Věda, která se zabývá pověstmi, se jmenuje folkloristika. Poslechli jsme si známou pověst o Golemovi. Vyprávěli jsme si také o drakovi, který je zobrazený na trutnovském znaku. Pak jsme si sbírky pověstí prohlédli. A protože nám zbyla ještě chvilka času, začetli jsme se i do jiných knížek…

(fotogalerie zde)

Mgr. Martina Glazarová

Plavecký kurz - 3. lekce


Ve středu 19. 9. proběhne třetí lekce plavání pro žáky z 2. – 5. třídy.    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.