Den zdraví

042 resizeVíte, proč se ve čtvrtek 16. března děvčata a chlapci z 1. – 5. třídy neučili dle rozvrhu? Připravili jsme si totiž pro ně Den zdraví. Během celého dopoledne přijímali všemi smysly informace z bohaté nabídky.

Povídání o mléku a výrobcích z něho si vyslechly děti od zástupce nedaleké firmy Farmers – celá prezentace a zejména ochutnávka několika druhů jogurtových nápojů byla příjemným rozjezdem dne.

Děvčata z Vyšší odborné školy zdravotnické a Střední zdravotnické školy Trutnov menší žáčky učila správné zubní hygieně. Pro děti starší měla připravený program týkající se zejména toho, jak se provádí resuscitace v případě ohrožení života. Vše si žáci prakticky vyzkoušeli.

Další stanoviště bylo nazvané „Proč je kouření škodlivé“ a sám název napovídá, čemu se věnovalo. Některé děti byly informacemi, které se dozvěděly, docela překvapené.

O tom, co člověku dělá dobře, o vztazích mezi lidmi, o důležitosti kamarádů a pevné rodiny, o tajných přáních…, ale hlavně o pozitivním pohledu na svět jsme se bavili na stanovišti „Jsem v pohodě“.

Firma Laktea (se kterou již řadu let spolupracujeme v rámci projektů Školní mléko a Ovoce a zelenina do škol) nám dodala velké množství „vitamínů“ – děti ochutnávaly, porovnávaly. A také přemýšlely, z čeho jsou výtečné pomazánky, které lze směle označit jako zdravé. A abych nezapomněla, prostřednictvím pokusu sledovaly a koštovaly, kolik kostek cukru je v jejich oblíbené Coca Cole….To bylo překvapení!

Závěrem dne si děti zacvičily s lektorkou jógy paní Natálií Ondráškovou.
Děkuji všem hostům i kolegyním za přípravu, čas a velmi příjemné dopoledne.

(zde fotogalerie "Ochutnávka mléčných výrobků")
(zde fotogalerie "Zdravé zoubky")
(zde fotogalerie "Zdravé mlsání")
(zde fotogalerie "Proč je kouření škodlivé")