Pasování na čtenáře

V úterý 5. června jsme letos naposledy navštívili knihovnu v Trutnově. Prokázali jsme, že víme, jak se ke knížkám chovat, umíme číst, známe mnoho hádanek a pohádek. Slavnostně jsme složili rytířský slib:

Slibuji ve jménu všech
krásných knížek, pohádek,
příběhů a básniček:

Budu se chovat jako rytíř řádu čtenářského.

Budu knížky opatrovat jako nejvzácnější dary.

Budu je mít rád.

Budu se k nim chovat opatrně a s úctou.

Paní knihovnice nás pak pasovala na rytíře řádu čtenářského. Dostali jsme pasovací listinu a úplně novou knížku Miloše Kratochvíla: Školníci.

Mgr. Martina Glazarová