Noc ve hvězdárně - 5. třída

dsc 0459 resizeSedm žáků páté třídy se v pátek 16. 11. vydalo do hvězdárny v Úpici. Autobus z Trutnova měl sice zpoždění, ale to nás neodradilo. Už jsme se moc těšili na večerní dobrodružství. Když jsme dorazili do Úpice, byla už tma. Na hvězdárně nás přivítali vstřícní zaměstnanci - astronomové. Nejen, že nám pověděli spoustu odborných informací, zodpovídali naše všetečné otázky a pouštěli nám poutavé dokumentární filmy, dovolili nám hlavně nahlédnout do zákulisí své zajímavé práce. Sami jsme mohli otevřít kupoli observatoře, otáčet pohyblivou střechou a ovládat hvězdářský dalekohled. Jen hvězdokupy, galaxie ani mlhoviny jsme, bohužel, nezahlédli. Počasí nám nepřálo. Náladu nám to ale nezkazilo. Čekala nás ještě zajímavá hra a hlavně nocování na hvězdárně.

Mgr. Martina Glazarová

Plavecký kurz - 3. lekce

Ve středu 19. 9. proběhne třetí lekce plavání pro žáky z 2. – 5. třídy.