Páťáci mlsají

p1040348 resizeV říjnu se žáci páté třídy pustili do pečení jablíček v županu. Půlka jablíčka, náplň z marmelády, rozinek, vanilky, cukru a skořice a kabátek z listového těsta. A podzimní lahůdku už stačilo jen potřít rozšlehaným vajíčkem a upéct.

Další dobrota přišla na řadu v listopadu. Tentokrát voněl po celé škole perník. Šlo o speciální recept, ve kterém se nejprve smíchají zvlášť sypké a zvlášť tekuté suroviny. A tak se páťákům hodily znalosti z přírodovědy. Rozdělili se do 2 skupin a každý odměřil a přimíchal do receptu svůj díl tekutin nebo sypkých přísad. Nakonec se obě skupiny spojily a těsto bylo na světě. Upečený nadýchaný perník ještě polili čokoládou a posypali kokosem. Mňam!

Mgr. Martina Glazarová

Karneval

Na středu 21. 2. je pro žáky 1. stupně připraven KARNEVAL.