Get Adobe Flash player

Exkurze do čističky odpadních vod v Bohuslavicích - 8. a 9. třída

Krásné červnové středeční dopoledne jsme se vydali na exkurzi do Čističky odpadních vod v Bohuslavicích. Měli jsme možnost shlédnout celý proces čištění, o čemž jsme se tolik učili v hodinách chemie. V praxi jsme si ověřili, jak se čistí odpadní vody z okolí celého Trutnova. Z blízka jsme viděli všechny fáze čištění - česla, usazovací nádrže, chemické i biologické čištění. Cestou nás provázel a vše nám vysvětloval pan Bucek, který zde dlouhá léta pracuje, za což bychom mu rádi touto cestou poděkovali. Zpáteční cestu jsme si též užili v hezké přírodě okolo Čížkových kamenů s krásnou vyhlídkou na elektrárnu v Poříčí.   

Mgr. Jana Matějková a Mgr. Věra Králová

Třídní schůzky


Dne 23. 11. proběhnou v odpoledních hodinách třídní schůzky. Bližší informace v ŽK.

Projekt Příběhy bezpráví


Dne 23. 11. se v naší škole uskuteční projekt Příběhy bezpráví. Akce je určena nejstarším žákům. Proběhne filmová projekce, beseda s pamětníkem - letošním tématem jsou "Příběhy vzdoru".

Profesní orientace


Dne 1. 12. navštíví žáci 9. ročníku v rámci předmětu Volba povolání SOŠ a SOU Trutnov.

    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.