Get Adobe Flash player

TAJNÝ VÝLET - 3. třída

Ve čtvrtek 21. června nás paní učitelka pozvala na tajný výlet. Měli jsme se setkat na autobusovém nádraží. Trochu nás vystrašila noční bouřka a déšť, ale i tak jsme vyrazili. Ještě v autobusu jsme netušili, kam míříme. Zanedlouho je ale některým jasno. Naším cílem jsou nejvyšší hory České republiky - Krkonoše. Vystupujeme na Pomezních Boudách. Nejprve navštívíme Informační centrum, kde je malá výstava o tom, jak se na horách dříve žilo. Nakoupíme pohledy a dárečky, zkrátka utrácíme kapesné a to se nám na výletech vždycky hodně líbí. Vydáváme se k hranicím, povídáme si o historii tohoto místa a navštívíme náš sousední stát - Polsko. A pak se už vydáváme po stopách pohádek Marie Kubátové. Máme plánek cesty, čteme si příběhy, povídáme, hrajeme si na hřištích a doplňujeme obrázky do našich záznamníků. Počasí nám opravdu přeje, sice se občas rychle změní, ale tak už to na horách chodí. Dokonce ustoupily mraky a ukázala se nám nejvyšší hora Sněžka. Den rychle utíká a my se už blížíme na zastávku ve Spáleném Mlýně. Vracíme se do Trutnova. Výlet se vydařil, máme mnoho zážitků a nových zkušeností. Ušli jsme asi 5 kilometrů. Určitě se sem ještě vrátíme. Krakonoši, děkujeme, za ochranu a brzy na viděnou!

Mgr. Jana Sávová

Plavecký kurz - 3. lekce


Ve středu 19. 9. proběhne třetí lekce plavání pro žáky z 2. – 5. třídy.    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.