Anděločertování

cimg8699 resize„Mik, Miku, Mik, Miku, Mikuláš přišel s čerty na guláš...“ Anebo ne? V každém případě zavítal k nám do školy a přivedl si na pomoc andílky i čertíky. Andělé ho doprovázeli na cestě po jednotlivých třídách a čerti číhali ve třech peklech a zkoušeli malé děti, zda obstojí v čertovských úkolech – zkoušce tělesné zdatnosti, ochutnávce přímo ďábelských lahůdek, logickém uvažování, počítání apod. Potom se museli jít podepsat na připravený pergamen až do útrob podzemí – do 4. pekla. Všichni malí žáčci prošli na výbornou, takže mohli pokračovat ve své cestě do „Nebeského ráje“, kde na ně čekal Mikuláš se svými andělskými pomocníky. Ten jim přečetl z „Knihy ctností a hříchů“, za co lze žáčky pochválit a co by naopak měli zlepšit. Potom všichni dostali zasloužený balíček. Byl to krásný den, který jsme si, ať malí nebo velcí, moc užili.

(fotogalerie I. zde)
(fotogalerie II. zde)
(fotogalerie III. zde)
(fotogalerie IV.
zde)

Za žáky 6. A a 6. B Mgr. Dana Vondráčková

Karneval

Na středu 21. 2. je pro žáky 1. stupně připraven KARNEVAL.