Get Adobe Flash player

Návštěva Letiště Ruzyně a Národního technického muzea

Žáci II. stupně se zúčastnili exkurze do Prahy...

Z postřehů našich žáků:

Dne 20. 6. jsme s naší školou jeli do Prahy. Naše první kroky směřovaly na Vyšehrad a Slavín, kde je pochováno mnoho známých českých osobností. Potom jsme přejeli na letiště Ruzyně, kde nás čekala prohlídka "zákulisí". Viděli jsme letadla, která odlétala i přilétala, největší směřovalo do New Yorku. Celou dobu jsme seděli a projížděli se po ranvejích letištním autobusem a měli jsme perfektní průvodkyni. Posledním bodem bylo Národní technické muzeum. Prohlédli jsme si staré typy letadel, aut, motorek i kol. Cesta do Prahy se mi moc líbila a exkurze se povedla.

A. Kárászová, 8. třída

Ve středu 20. 6. jsme se sešli v 6:50 na vlakovém nádraží v Trutnově a jeli jsme se podívat do Prahy. Na Vyšehradě se mi docela líbilo, ale potom jsme se dostali na letiště a to bylo fantastické! Byl jsem tam poprvé v životě a strašně mě to tam bavilo! Po té co jsme prošli letištní kontrolou, posadili jsme se do autobusu, který s námi po letišti popojížděl. Viděli jsme spoustu letadel, také piloty a letušky. Protože se zajímám o hasiče, hodně se mi líbilo u letištních hasičů, kde nám paní průvodkyně vyprávěla o velice drahých a nejlepších hasičských autech. Národní technické muzeum bylo plné starých automobilů a letadel. Navštívili jsme také expozice o vesmíru, architektuře, tisku i starý fotografický ateliér. Exkurze se mi strašně moc líbila.    

D. Erben, 8. třída

Předposlední červencový týden jsme vyrazili do Prahy na exkurzi. Nejprve nás čekala návštěva Vyšehradu, kde to bylo moc zajímavé. Potom jsme se přesunuli na ruzyňské letiště. Hned u vstupu jsme si prohlédli maketu celého prostoru letiště a shlédli krátký film o tom, jak toto letiště vznikalo. Museli jsme projít kontrolou, všechny naše věci jsme odevzdali do připravených košíků, které projížděli letištním rentgenem. Po letišti nás převážel autobus, do kterého s námi nastoupila naše paní průvodkyně a celé dvě hodiny nám do mikrofonu vyprávěla o tom, co vidíme. Dozvěděli jsme se spoustu nových věcí. Jaký je rozdíl mezi airbusem a boxingem, a že naše letiště odbaví ročně až 11 miliónů lidí. Největší nádhera to pro mě byla u letištních hasičů. Následovalo Národní technické muzeum - tři patra plná "věcí" - aut, kol, letadel a helikoptér, motorek, skafandrů i modelů lodí... Exkurze se mi moc líbila a chtěl bych si ji zopakovat. Děkuji EU, paním učitelkám, že měly s námi strpení a také paní ředitelce, že nám výlet zařídila.     

T. Hofmann, 8. třída

... Národní technické muzeum, to byla "bomba"! Moc se mi líbilo plno starodávných aut, motorek, kol a fotoaparátů. Nejvíce mě zaujalo patro s astronomickým zaměřením a rozhled na Prahu. Exkurze byla velmi vydařená.

B. Melínová, 8. třída

Plavecký kurz - 3. lekce


Ve středu 19. 9. proběhne třetí lekce plavání pro žáky z 2. – 5. třídy.    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.