Get Adobe Flash player

Tajuplný ostrov

Většina našich spolužáků vyrazila v polovině června na školu v přírodě. My jsme zůstali ve škole. Ale nenudili jsme se. Ze školy se stal "Tajuplný ostrov".

V pondělí jsme museli prokázat, že umíme přepravit zásoby z lodi, propátrat poslepu neznámé území, přelézt vysokou horu a podat důkaz zručnosti při balancování s dřevěnou tyčí. Rozdělili jsme se také na tři kmeny, které se utkaly v přetahování lanem.

V úterý nás čekala první ostrovní výprava na Dvoračku. Šlo nám o život, či spíše o pět životů (lístečků). Chránilo je tabu - zákaz říkat NE. Naštěstí pro leckterého z nás bylo mnoho možností, jak získat nějaké životy zpět. Pomohly znalosti lesních rostlin a živočichů či bystré oči a dobrá paměť při hledání ukrytých lístečků. Po cestě jsme se bavili také různými hrami. Maják navigoval naši loď mezi skalisky, vyhýbali jsme se na kymácejícím se plavidle - poražené kládě, lovili jsme zvířata - karty s obrázky a drželi "bobříka mlčení". Všechny kmeny si vedly statečně a zpět do školy donesly mnohem více životů, než měly na začátku.

Ve středu jsme si pustili dobrodružný film Cesta na tajuplný ostrov a ve čtvrtek se dali do budování našeho ostrova. Dostal jméno EVERON. Postavili jsme Zlatou horu, jeskyni, pozorovatelnu dům i jeho obyvatele. Zabydlely se tu také obrovské včely, pavouci, ještěrka, chobotnice, dinosaurus, had i další tajuplní tvorové. V moři zakotvila ponorka Bleskův ďas.

Pátek se stal dnem další výpravy. Tentokrát jsme byli rozdělení na dvě skupiny. Domorodci značili šipkami cestu, ukrývali úkoly a schovali se v lese nedaleko Mrtvého jezera. Námořníci se vydali po stopách. Při plnění úkolů měli prokázat moudrost, obratnost i odvahu. Když je domorodci přepadli, dali se ale na útěk. Naštěstí se obě skupiny rychle spřátelily a mohly začít hledat ukrytý poklad. Vyrostl na stromě bonbónovníku. Spravedlivě jsme se rozdělili a šli propátrat, jestli nemá bonbónovník další plody. Neměl. Nezbývalo tedy nic jiného, než se vydat zpět na základnu - do školy. Výprava se vydařila.

Mgr. Martina Glazarová

Plavecký kurz - 3. lekce


Ve středu 19. 9. proběhne třetí lekce plavání pro žáky z 2. – 5. třídy.    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.