Zajímavá hodina chemie - 9. třída

p9181210 resizeV hodinách chemie nám paní učitelka Králová přibližuje zajímavou formou = množstvím pokusů jinak někdy nezáživné informace. V poslední hodině jsme viděli dva úžasné pokusy. První pokus se jmenoval jo-jo efekt. Do zkumavky dala paní učitelka vodu, fenolfetalein a benzín. Nakonec tam přidala kousek sodíku. Jakmile se sodík dotknul vody, začal se tvořit hydroxid sodný a vodík. Viděli jsme, jak sodík kmital nahoru a dolů. Druhý pokus se jmenoval Blesky ve zkumavce. Paní učitelka nalila do zkumavky asi 3ml koncentrované kyseliny sírové a 3ml etanolu, nakonec do zkumavky nasypala malé množství manganistanu draselného. Začaly se vytvářet malé jiskry ve zkumavce. Poznali jsme, že chemie je zajímavá věda.

Zapsal: Petr Paluska, foto: Anna Kárázsová (fotogalerie zde)

POKYNY K ZÁJEZDU DO LEGOLANDU

Sraz k odjezdu je 19. 6. (tedy v noci z neděle na pondělí) v 0.45 hodin na VLAKOVÉM nádraží v Trutnově.
S sebou je třeba jídlo a pití na celý den, pohodlné oblečení a obuv.
Do autobusu doporučujeme polštářek, popřípadě deku.