Get Adobe Flash player

Zajímavá hodina chemie - 9. třída

p9181210 resizeV hodinách chemie nám paní učitelka Králová přibližuje zajímavou formou = množstvím pokusů jinak někdy nezáživné informace. V poslední hodině jsme viděli dva úžasné pokusy. První pokus se jmenoval jo-jo efekt. Do zkumavky dala paní učitelka vodu, fenolfetalein a benzín. Nakonec tam přidala kousek sodíku. Jakmile se sodík dotknul vody, začal se tvořit hydroxid sodný a vodík. Viděli jsme, jak sodík kmital nahoru a dolů. Druhý pokus se jmenoval Blesky ve zkumavce. Paní učitelka nalila do zkumavky asi 3ml koncentrované kyseliny sírové a 3ml etanolu, nakonec do zkumavky nasypala malé množství manganistanu draselného. Začaly se vytvářet malé jiskry ve zkumavce. Poznali jsme, že chemie je zajímavá věda.

Zapsal: Petr Paluska, foto: Anna Kárázsová (fotogalerie zde)

Plavecký kurz - 3. lekce


Ve středu 19. 9. proběhne třetí lekce plavání pro žáky z 2. – 5. třídy.    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.