Get Adobe Flash player

Exkurze do hvězdárny - 5. třída

p1090718 resizeBylo druhého listopadu. My -  páťáci jsme šplhali do kopce ke hvězdárně. Trochu pršelo a byla už tma. Přivítal nás pan Kordulák, pracovník hvězdárny v Úpici.

Ubytoval nás a mezi tím se vyjasnilo. Mohli jsme se pak věnovat obloze. Měli jsme takové štěstí, že jsme viděli nejen mnohá souhvězdí, Měsíc a Mléčnou dráhu, ale i padající meteority. Bavili jsme se o průzkumu Marsu, promítli jsme si k tomu zajímavý film. Pak nás pan Kordulák zavedl k pozorovacímu dalekohledu, který je ukrytý v pohyblivé kopuli. Viděli jsme Jupiter a jeho prstenec, Měsíc s krátery i „kuřátka“.

Ráno po snídani nás pan Kordulák dovedl ještě k počítači, který nepřetržitě sleduje padající meteority. Jen za tu chvilku, co jsme se dívali na monitor, jich bylo asi osm.

Z návštěvy hvězdárny jsme všichni nadšeni a vřele ji všem doporučujeme.

(fotogalerie zde)

Třídní schůzky


Dne 23. 11. proběhnou v odpoledních hodinách třídní schůzky. Bližší informace v ŽK.

Projekt Příběhy bezpráví


Dne 23. 11. se v naší škole uskuteční projekt Příběhy bezpráví. Akce je určena nejstarším žákům. Proběhne filmová projekce, beseda s pamětníkem - letošním tématem jsou "Příběhy vzdoru".

Profesní orientace


Dne 1. 12. navštíví žáci 9. ročníku v rámci předmětu Volba povolání SOŠ a SOU Trutnov.

    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.