Get Adobe Flash player

Kulturní akce s devátou třídou

kultur akce 9 004 resizeV úterý 6. listopadu jsme s žáky devátého ročníku a kolegyní Janou Matějkovou prožili zajímavý a kulturně přínosný den.

Do trutnovského společenského centra UFFO jsme dorazili včas a ještě před tím, než bylo zahájeno vystoupení souboru CIRK LA PUTYKA, jsme navštívili v Galerii UFFO výstavu sochaře Čestmíra Sušky „OUTSIDE/INSIDE“. Po zhlédnutí originálně pojatých exponátů a diskusi nad nimi jsme sešli o patro níže a vstoupili do sálu, kde na nás čekala vskutku skvělá podívaná – mezinárodní projekt nového cirkusu.

Představení „SLAPSTICK SONÁTA“ spojuje Mozartovy sonáty s groteskní komedií éry němého filmu a vytváří kombinaci vrcholného umění a populární kultury. Vzdušná akrobacie, pády, klaunské skopičiny, tanec, živá hudba a teatrální prvky, to vše je propojeno ve volně plynoucí proud odkazů na žánry od klasické opery po grotesku. Viděli jsme řadu netradičních výrazových prostředků, prvotřídní výkony „novocirkusových“ umělců a mohli jsme se přesvědčit, jak pestrý, nebezpečný, zábavný a vyčerpávající může být žánr nového cirkusu.

Vystoupení sklidilo ohromný úspěch, aktéři byli odměněni potleskem vestoje a my jsme si užili nadmíru kvalitní představení.

Po krátkém občerstvení obědem jsme se odebrali do Galerie města Trutnova, kde jsme pokračovali v kulturním naladění a prohlédli si výstavu Jiřího Kornatovského „Meditace kresbou“ a zúčastnili se pro nás připraveného workshopu se stejnou tematikou. Autor přenáší své vidění světa přesnými tahy tužky na papír či plátno a jeho kresby a objekty dosahují až monumentálních rozměrů. Během samostatného výtvarného tvoření žáci zažívali různorodé pocity, někdo se chopil úkolu s nadšením a zájmem, jinému zase tento způsob výtvarného vyjádření zcela blízký nebyl, byli i tací, kteří se obávali, že jejich dílo nebude třeba dostatečně vydařené… Ale v tom spočívá krása a osobitost umění.

Myslím si, že každý si z úterního dne odnesl řadu pestrých zážitků, bylo opravdu z čeho vybírat a o našich prožitcích jsme si rádi popovídali i v dalších dnech ve škole.

(fotogalerie zde)

Mgr. K.  Javůrková

A proto ještě alespoň něco málo z odezvy deváťáků…

…představení se mi moc líbilo a výstava také.
P. Hemelík

…během vystoupení nám ukazovali různé triky, akrobacii, balet atd. Představení se mně moc líbilo, fakt jsem si to užil. Chtěl bych, aby se konalo znovu. V galerii mne zaujaly obrazy, ale jinak mě kreslení příliš nebavilo.
T. Hofmann

…vystoupení se mi velice líbilo, bavilo mě, že se tam objevil srandovní děj i vážný děj. Zaujaly mne hodně akrobatické prvky a jak se nebáli tu veškerou energii, co měli, vyjádřit do publika. Chtěla bych ještě někdy takové představení navštívit… Výstava opravdu zvláštních nápadů kreseb se mi moc líbila a také to, jak jsme si mohli vyzkoušet stejné techniky kresby a zkoušet naši trpělivost.
A. Kárászová

…představení mne zaujalo dějem, hudbou a těmi akrobatickými kousky! Škoda, že netrvalo ještě déle, ale strašně moc se mi to líbilo…
B. Melínová

Důležité informace pro strávníky


Věnujte prosím pozornost informacím, týkajících se platby za obědy na měsíc září 2017. Více zde.    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.