Get Adobe Flash player

Kulturní akce s devátou třídou

kultur akce 9 004 resizeV úterý 6. listopadu jsme s žáky devátého ročníku a kolegyní Janou Matějkovou prožili zajímavý a kulturně přínosný den.

Do trutnovského společenského centra UFFO jsme dorazili včas a ještě před tím, než bylo zahájeno vystoupení souboru CIRK LA PUTYKA, jsme navštívili v Galerii UFFO výstavu sochaře Čestmíra Sušky „OUTSIDE/INSIDE“. Po zhlédnutí originálně pojatých exponátů a diskusi nad nimi jsme sešli o patro níže a vstoupili do sálu, kde na nás čekala vskutku skvělá podívaná – mezinárodní projekt nového cirkusu.

Představení „SLAPSTICK SONÁTA“ spojuje Mozartovy sonáty s groteskní komedií éry němého filmu a vytváří kombinaci vrcholného umění a populární kultury. Vzdušná akrobacie, pády, klaunské skopičiny, tanec, živá hudba a teatrální prvky, to vše je propojeno ve volně plynoucí proud odkazů na žánry od klasické opery po grotesku. Viděli jsme řadu netradičních výrazových prostředků, prvotřídní výkony „novocirkusových“ umělců a mohli jsme se přesvědčit, jak pestrý, nebezpečný, zábavný a vyčerpávající může být žánr nového cirkusu.

Vystoupení sklidilo ohromný úspěch, aktéři byli odměněni potleskem vestoje a my jsme si užili nadmíru kvalitní představení.

Po krátkém občerstvení obědem jsme se odebrali do Galerie města Trutnova, kde jsme pokračovali v kulturním naladění a prohlédli si výstavu Jiřího Kornatovského „Meditace kresbou“ a zúčastnili se pro nás připraveného workshopu se stejnou tematikou. Autor přenáší své vidění světa přesnými tahy tužky na papír či plátno a jeho kresby a objekty dosahují až monumentálních rozměrů. Během samostatného výtvarného tvoření žáci zažívali různorodé pocity, někdo se chopil úkolu s nadšením a zájmem, jinému zase tento způsob výtvarného vyjádření zcela blízký nebyl, byli i tací, kteří se obávali, že jejich dílo nebude třeba dostatečně vydařené… Ale v tom spočívá krása a osobitost umění.

Myslím si, že každý si z úterního dne odnesl řadu pestrých zážitků, bylo opravdu z čeho vybírat a o našich prožitcích jsme si rádi popovídali i v dalších dnech ve škole.

(fotogalerie zde)

Mgr. K.  Javůrková

A proto ještě alespoň něco málo z odezvy deváťáků…

…představení se mi moc líbilo a výstava také.
P. Hemelík

…během vystoupení nám ukazovali různé triky, akrobacii, balet atd. Představení se mně moc líbilo, fakt jsem si to užil. Chtěl bych, aby se konalo znovu. V galerii mne zaujaly obrazy, ale jinak mě kreslení příliš nebavilo.
T. Hofmann

…vystoupení se mi velice líbilo, bavilo mě, že se tam objevil srandovní děj i vážný děj. Zaujaly mne hodně akrobatické prvky a jak se nebáli tu veškerou energii, co měli, vyjádřit do publika. Chtěla bych ještě někdy takové představení navštívit… Výstava opravdu zvláštních nápadů kreseb se mi moc líbila a také to, jak jsme si mohli vyzkoušet stejné techniky kresby a zkoušet naši trpělivost.
A. Kárászová

…představení mne zaujalo dějem, hudbou a těmi akrobatickými kousky! Škoda, že netrvalo ještě déle, ale strašně moc se mi to líbilo…
B. Melínová

Plavecký kurz - 3. lekce


Ve středu 19. 9. proběhne třetí lekce plavání pro žáky z 2. – 5. třídy.    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.