Get Adobe Flash player

Královéhradecký DRAK v trutnovském UFFU…

p1100033 resize…s loutkovou milostně-válečnou tragikomedií

„Tam u Královýho Hradce, lítaly tam koule prudce, z kanónů a flintiček, do ubohých lidiček…“

Na Mikuláše nás čekalo příjemné dopoledne, sešli jsme se po osmé hodině ranní před společenským centrem UFFO v Trutnově, do kterého jsme samozřejmě vstoupili, abychom si mohli užít dalšího z kulturních zážitků… Tematicky se dané představení „U kanónu stál“ týkalo regionální historie a účastnili se ho tedy žáci, kteří mají již tuto učební látku probránu či je v nejbližší době čeká (4. a 5. ročník; 8. a 9. ročník). A každý si mohl najít své – někdo pobral více z historie, někdo zase více legrace. Všichni jsme ale obdivovali výpravnou scénu a profesionalitu loutkoherců, kteří předváděli se svými malými dřevěnými „kolegy“ neuvěřitelné kousky.

O této akci nám napsali také naši deváťáci pod vedením Tomáše Hofmanna a Matěje Rožiče (viz níže).

Ve čtvrtek 6. 12. 2012 jsme navštívili divadelní představení divadla Drak z Hradce Králové. Divadlo se týkalo války 1866 – bitvy u Hradce Králové – jedné z bitev mezi Rakouskem a Pruskem. Vyhrála to nakonec pruská armáda. Byly to velké přípravy a Jabůrek byl ze všech nejlepší ve střelbě, potom byl taky povýšen. Při vojně dostal na starost dělo. Mezitím jeho nastávající poznala doktora od Červeného kříže. Když byl Hradec obklíčen pruskou armádou, tak Jabůrek dostal povolení navštívit svou milou. Kanonýr Jabůrek ji našel s doktorem…

Loutkové divadlo se nám líbilo. Chtěli bychom ho zhlédnout znova. Loutkové divadlo jsme viděli po dlouhé době a zaujalo nás. Líbilo se nám, jak s loutkami uměli pracovat.

Plavecký kurz - 3. lekce


Ve středu 19. 9. proběhne třetí lekce plavání pro žáky z 2. – 5. třídy.    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.