Get Adobe Flash player

„Až opadá listí z dubu“ ve Voletinách

img 0156 resizeV úterý 19. února jsem s žáky 8. a 9. ročníku a kolegyní Alenou Stejskalovou navštívila divadelní představení ve Voletinách, kde se nám představilo Divadlo Vratislava Barvy se svým dramatickým zpracováním jedné z Werichových pohádek z knihy Fimfárum. O tomto představení nám také napsala žákyně devátého ročníku, Petra Hemrová, tak z jejích slov vybírám…

„Navštívili jsme divadelní představení s názvem Až opadá listí z dubu. Hlavním hrdinou byl Čupera, který vše, co měl, tak propil a ani nevěděl, že jeho žena čeká dítě. V lese zavolal čerta, který hned přišel, a Čupera mu řekl, čím se trápí. Čert mu pomohl, ale nebylo to samozřejmě zadarmo… Čuperovi a jeho ženě se nějakou dobu tedy dařilo, jejich chlapec rostl a rostl, úrody bylo dostatek, Čupera byl moc rád a jeho žena také. Až začal zase znovu pít…

A čert si pro něho přišel, v pekle mu dávali pít samý alkohol a musel tam hodně a těžce pro čerty pracovat a nakonec nemohl alkohol ani vidět a říkal, že už nikdy pít nebude.

Na závěr představení byly písničky z pohádek a filmů. Představení se mi moc líbilo, bylo humorné a také poučné. Neměli bychom si zahrávat s čerty a s pitím alkoholu, není to zdravé.“

Úterní pohádka se líbila nejen Petře, ale většině našich žáků, kteří se dobře bavili, hodně nasmáli a snad si odnesli i nějaké to ponaučení…

(fotogalerie zde)

Mgr. K. Javůrková

Plavecký kurz - 3. lekce


Ve středu 19. 9. proběhne třetí lekce plavání pro žáky z 2. – 5. třídy.    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.