Get Adobe Flash player

Vzdělávací exkurze 9. ročníku – volba povolání

img 0131 resizeV úterý 19. února jsme vyrazili s kolegyní Jitkou Fendrychovou a našimi žáky na zajímavou exkurzi – zaměřenou na profesní orientaci a budoucí volbu povolání našich deváťáků, v tomto případě především chlapců. Navštívili jsme Střední odbornou školu a Střední odborné učiliště Volanovská v Trutnově.

K nejaktivnějším během exkurze patřili Dominik Erben a Petr Hemelík, kteří měli chuť se také k průběhu úterní akce vyjádřit a zaslouží pochvalu.

Návštěva a možnost více nahlédnout do některých z učebních oborů se žákům líbily, akce se zdařila a již plánujeme názorné a praktické poznání oborů dalších… Děkujeme za vstřícnou spolupráci.

(fotogalerie zde)

K. Javůrková

Petr Hemelík:
„V úterý 19. 2. navštívila 9. třída SOU a SOŠ Volanovská v Trutnově. Měli jsme možnost nahlédnout do výuky praxe v oboru: Zedník, Instalatér, Tesař, Truhlář. Mohli jsme si každý z nás vyzkoušet např. nabírání zednickou lžící, hlazení omítky, spojování a lepení plastové trubky, zhlédnout ukázky truhlářského a tesařského řemesla, ukázky číšnického a kuchařského oboru. Nejvíce mne bavila zednická a instalatérská práce. Vyzkoušel jsem si zednickou, instalatérskou a truhlářskou práci. Exkurze se mi líbila, byla zajímavá.“

Dominik Erben:
„Dne 19. 2. jsme po divadle a po obědě jeli na učiliště Volanovská. Jako první jsme vyrazili do dílen k zedníkům, kde se přes zimu učí stavět. Tam nám pán řekl, co daný obor obnáší a taky nám povolil, že si můžeme něco postavit. Tak já s Petrem jsme neváhali a šli jsme, zkusili jsme přistavět nějakou cihlu, štukovali jsme aj. Potom jsme se jeli podívat i do jiných dílen, ale nejvíce mě zaujala truhlařina. Tam mi pan mistr dovolil nalepit hrany desky…
Exkurze se mi moc líbila.“

Plavecký kurz - 3. lekce


Ve středu 19. 9. proběhne třetí lekce plavání pro žáky z 2. – 5. třídy.    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.