Get Adobe Flash player

Vzdělávací exkurze 9. ročníku – volba povolání

img 0131 resizeV úterý 19. února jsme vyrazili s kolegyní Jitkou Fendrychovou a našimi žáky na zajímavou exkurzi – zaměřenou na profesní orientaci a budoucí volbu povolání našich deváťáků, v tomto případě především chlapců. Navštívili jsme Střední odbornou školu a Střední odborné učiliště Volanovská v Trutnově.

K nejaktivnějším během exkurze patřili Dominik Erben a Petr Hemelík, kteří měli chuť se také k průběhu úterní akce vyjádřit a zaslouží pochvalu.

Návštěva a možnost více nahlédnout do některých z učebních oborů se žákům líbily, akce se zdařila a již plánujeme názorné a praktické poznání oborů dalších… Děkujeme za vstřícnou spolupráci.

(fotogalerie zde)

K. Javůrková

Petr Hemelík:
„V úterý 19. 2. navštívila 9. třída SOU a SOŠ Volanovská v Trutnově. Měli jsme možnost nahlédnout do výuky praxe v oboru: Zedník, Instalatér, Tesař, Truhlář. Mohli jsme si každý z nás vyzkoušet např. nabírání zednickou lžící, hlazení omítky, spojování a lepení plastové trubky, zhlédnout ukázky truhlářského a tesařského řemesla, ukázky číšnického a kuchařského oboru. Nejvíce mne bavila zednická a instalatérská práce. Vyzkoušel jsem si zednickou, instalatérskou a truhlářskou práci. Exkurze se mi líbila, byla zajímavá.“

Dominik Erben:
„Dne 19. 2. jsme po divadle a po obědě jeli na učiliště Volanovská. Jako první jsme vyrazili do dílen k zedníkům, kde se přes zimu učí stavět. Tam nám pán řekl, co daný obor obnáší a taky nám povolil, že si můžeme něco postavit. Tak já s Petrem jsme neváhali a šli jsme, zkusili jsme přistavět nějakou cihlu, štukovali jsme aj. Potom jsme se jeli podívat i do jiných dílen, ale nejvíce mě zaujala truhlařina. Tam mi pan mistr dovolil nalepit hrany desky…
Exkurze se mi moc líbila.“

Karneval


Na středu 21. 2. je pro žáky 1. stupně připraven KARNEVAL.    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.