Exkurze do Mladé Boleslavi

dscn7458 resize4. března se žáci 5. až 9. ročníku zúčastnili exkurze do Muzea a výrobního závodu Škoda v Mladé Boleslavi. V moderně uspořádané expozici Muzea se seznámili s historií výroby automobilů značky Škoda od jejích počátků až po nejnovější modely, nechyběla ani závodní auta či restaurátorská dílna, která prezentuje vozy před renovací. Prostřednictvím monitorů mohli žáci také sledovat přenosy z některých výrobních procesů. Po prohlídce Muzea jsme navštívili lisovnu a dílnu, kde se vyrábějí motory přímo ve výrobním provozu v automobilce.

Celá exkurze byla žákům financovaná z operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost z projektu Nové technologie ve výuce.

Mgr. Stanislava Tejchmanová

(fotogalerie 5. a 6. třídy zde)
(fotogalerie 7. a 8. třídy zde)
(fotogalerie 9. třídy zde)