Návštěva interaktivní výstavy v Hradci Králové

dscn7508 resizeK dvacátým narozeninám české koruny připravila Česká národní banka putovní výstavu „20 let chráníme českou korunu“. Nejblíže jsme si ji mohli prohlédnout v prostorách Fakulty informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové.

4. března žáci 5. až 9. ročníku tuto výstavu navštívili. Na pěti panelech byly instalovány hry, které zábavnou formou představovaly hlavní činnosti centrální banky a její roli v ekonomice. Ovládaly se dotykem prstů na obrazovce nebo pohybem vlastního těla. Žáci ve „vlastních rukou“ drželi inflaci na cílové dvouprocentní hranici, řídili oběh peněz, prověřovali si znalost ochranných prvků nebo platnost bankovek. Mohli si i ověřit pravost vlastních bankovek pod UV lampou, která byla rovněž instalována v prostorách výstavy. Domů si kromě důležitých informací odnesli i 1 000 000 Kč v podobě válečku znehodnocených bankovek.

Mgr. Tejchmanová