Get Adobe Flash player

Strakonický dudák „Na tahu“…

dscn7513 resizeV pondělí 11. března jsme vycestovali za kulturním zážitkem do nedalekého Červeného Kostelce, kde jsme zhlédli v budově městského Divadla J. K. Tyla představení amatérského činoherního divadelního souboru NA TAHU.

Jednalo se o „klasiku“ české dramatické scény, Strakonického dudáka Josefa Kajetána Tyla. J. K. Tyl napsal Strakonického dudáka jako lidovou báchorku o lásce, nenávisti a o všech neřestech, ale i kladech českého člověka, která je zrcadlením i dnešní doby…

A právě pro dnešní mladou generaci bylo představení výzvou, zdali se jí podaří předváděná osobní či společenská témata 19. století pozorně sledovat a vyvodit z nich zásadní myšlenkový obsah přesahující do současnosti i objektivně posoudit snahu hereckých amatérů.

Někteří žáci osmého a devátého ročníku vše zvládli poměrně úspěšně, jiní o něco méně… Ale tak už to při uměleckém dění bývá.

A určitě stojí ještě za zmínku, že jsme se s kolegyní Janou Matějkovou těšily na herecké vystoupení našeho bývalého žáka, Adama Bucka. A posíláme krátký vzkaz: „Adame, velice vítáme tvé aktivity, přejeme hodně štěstí, děkujeme a budeme se těšit na tvé další herecké výkony. Tedy „Zlom vaz!“

(fotogalerie zde)

Kateřina Javůrková

Plavecký kurz - 3. lekce


Ve středu 19. 9. proběhne třetí lekce plavání pro žáky z 2. – 5. třídy.    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.