Get Adobe Flash player

Literární týden – 3. třída

cimg8340 resizeTřetí třída si vybrala našeho současného autora Jiřího Žáčka. S jeho vtipnými básničkami se setkáváme na každém kroku. Pro inspiraci jsme si ale došli i do trutnovské knihovny a zapátrali také na internetových stránkách. Naši diváci z ostatních tříd 1. stupně se dozvěděli zajímavé informace ze života pana spisovatele a poslechli si několik jeho básniček. V našem pásmu nechyběly ukázky publikací (sbírek básní, pohádek, knih s tajenkami a hádankami), učebnic pro školáky (Slabikář, Moje první čítanka, Abeceda) i encyklopedie. Společně jsme si zazpívali známé písničky s texty Jiřího Žáčka, plnili zajímavé úkoly z jeho knížek a podívali se na pohádku ze seriálu Krysáci. Podle něj napsal pan Žáček knihu, která se stala v roce 2010 jedním z nejoblíbenějších a nejčtenějších titulů Edice České televize. (fotogalerie zde)

Mgr. Martina Glazarová

Plavecký kurz - 3. lekce


Ve středu 19. 9. proběhne třetí lekce plavání pro žáky z 2. – 5. třídy.    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.