Literární týden – 4. třída

cimg8463 resizeJe čtvrtek, na řadě v probíhajícím literárním projektu jsou čtvrťáci a hádejte, jaký autor bude dnes. No samozřejmě, není to nikdo jiný, než pan Václav Čtvrtek. Nejdříve jsme ostatní žáky seznámili s jeho životem, městem Jičínem, které se stalo nejčastějším rodištěm jeho příběhů, nejznámějšími ilustrátory jeho knih. A pak už přišlo na řadu překvapení – na návštěvu mezi nás přišel Rumcajs, Manka i Cipísek, víla Amálka, motýl Emanuel a Maková panenka, Křemílek a Vochomůrka…Musím velmi pochválit všechny žáky i jejich rodiče za přípravu nádherných kostýmů. Vystoupení se povedlo a doufám, že stejně dobře se povede všem i zítřejší testík. (fotogalerie zde)

Mgr. Cermanová