Get Adobe Flash player

Literární týden – 5. třída

cimg8481 resizeV pátek 22. března jsme v rámci školního literárního projektu přišli na řadu my, páťáci. Možná už někdo tušil, že se budeme bavit o Boženě Němcové. Tak jsme ostatním spolužákům tuto dámu nejprve představili, seznámili je s jejím těžkým životem, i s literární prací. Vyzvali jsme všechny k výletům do Ratibořic i do České Skalice, kde je dnes její muzeum. Představili jsme mnoho knížek, které jsme si přinesli z našich domácích knihoven. Četli jsme ukázky z jejího nejznámějšího díla – Babičky, a také jsme stručně svým mladším spolužákům vylíčili děj této knížky. Potom dostali všechny ostatní třídy úkol – složit a poznat obrázky z pohádek od B. Němcové. My jsme se v této době připravili na poslední úkol - pohádkové hádanky. Zahráli jsme vždy ukázku z nějaké pohádky paní Němcové a na našich mladších spolužácích bylo, aby odhalili její název.

Dobře jsme se všichni pobavili a co všechno jsme si zapamatovali, ukážou budoucí dny.

(fotogalerie zde)

Mgr. Jana Podlipná

Důležité informace pro strávníky


Věnujte prosím pozornost informacím, týkajících se platby za obědy na měsíc září 2017. Více zde.    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.