Get Adobe Flash player

Literární týden – 5. třída

cimg8481 resizeV pátek 22. března jsme v rámci školního literárního projektu přišli na řadu my, páťáci. Možná už někdo tušil, že se budeme bavit o Boženě Němcové. Tak jsme ostatním spolužákům tuto dámu nejprve představili, seznámili je s jejím těžkým životem, i s literární prací. Vyzvali jsme všechny k výletům do Ratibořic i do České Skalice, kde je dnes její muzeum. Představili jsme mnoho knížek, které jsme si přinesli z našich domácích knihoven. Četli jsme ukázky z jejího nejznámějšího díla – Babičky, a také jsme stručně svým mladším spolužákům vylíčili děj této knížky. Potom dostali všechny ostatní třídy úkol – složit a poznat obrázky z pohádek od B. Němcové. My jsme se v této době připravili na poslední úkol - pohádkové hádanky. Zahráli jsme vždy ukázku z nějaké pohádky paní Němcové a na našich mladších spolužácích bylo, aby odhalili její název.

Dobře jsme se všichni pobavili a co všechno jsme si zapamatovali, ukážou budoucí dny.

(fotogalerie zde)

Mgr. Jana Podlipná

Plavecký kurz - 3. lekce


Ve středu 19. 9. proběhne třetí lekce plavání pro žáky z 2. – 5. třídy.    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.