Get Adobe Flash player

Ježibaby a ženichové

00V pondělí 15. 4. jsme v divadle Uffo oženili Adriana Čonku a Honzíka Jindru. Jak se to stalo? Představte si, že dvě ježibabí slečny Rozára a Bumbára nechtěly hlídat svého ukřičeného brášku Ježourka. Místo toho se pořád snažily přičarovat si ženichy. I když jsme jim ze všech sil pomáhali, kouzla se nedařila. Nelíbil se jim ani starý pařez, ani šišlavý čert, ani divoký vítr. Jejich máma Košťalinda musela stále shánět kouzelné koření, aby odčarovala všechny neplechy, které jejím dcerám odmítnutí ženichové přikouzlili. Problém byl v tom, že čarodějky chtěly hlavně krásného ženicha. Máma jim poradila, že důležitější je dobré srdce. Proto si nakonec vybíraly ženichy mezi diváky. Měli jsme štěstí a seděli hned u jeviště. Tak se stalo, že volba padla na třeťáka a druháka z naší školy. Adrianovu nevěstu možná poznáváte. Je to známá herečka Barbora Seidlová, která si zahrála roli princezny ve filmové pohádce Lotrando a Zubejda. (fotogalerie zde)

Mgr. Martina Glazarová

Třídní schůzky


Dne 23. 11. proběhnou v odpoledních hodinách třídní schůzky. Bližší informace v ŽK.

Projekt Příběhy bezpráví


Dne 23. 11. se v naší škole uskuteční projekt Příběhy bezpráví. Akce je určena nejstarším žákům. Proběhne filmová projekce, beseda s pamětníkem - letošním tématem jsou "Příběhy vzdoru".

Profesní orientace


Dne 1. 12. navštíví žáci 9. ročníku v rámci předmětu Volba povolání SOŠ a SOU Trutnov.

    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.