Get Adobe Flash player

Projektový den "Automobilismus a letectví"

img 0273 resizePro celý druhý stupeň se 24. dubna konal v naší škole projektový den na téma Automobilismus a letectví. Tento projektový den navazoval na exkurze do Národního technického muzea a do Škody Mladá Boleslav a je součástí celého projektu Nové technologie ve výuce, který je hrazený z prostředků Evropské unie. V první části si paní učitelky připravily pro žáky prezentace o daném tématu, které byly blízké jejich aprobaci. Po rozdělení do skupinek se tedy žáci postupně dozvídali mnoho informací o vývoji automobilismu v Čechách, o světových osobnostech, o zeměpisném rozložení automobilového průmyslu a značkách aut, o druzích motorů, palivech a letectví. Jedno stanoviště bylo věnované i anglickému překladu slovíček, týkajících se automobilismu. Ve druhé části pak jednotlivé třídy měly za úkol sestavit vlastní prezentaci a předvést ji ostatním spolužákům. Ukázalo se, že téma zaujalo jak žáky, tak učitelky. Všichni se s nadšením vrhli do tvoření, a proto byl ještě i celý pátek věnován přípravě, při které si žáci vyzkoušeli v praxi použití programu PowerPoint nebo Smart Notebook. V úterý 30. 4. se dozvíme, jak se práce žákům povedla při veřejném představení. (fotogalerie zde)

Mgr. Stanislava Tejchmanová

Plavecký kurz - 3. lekce


Ve středu 19. 9. proběhne třetí lekce plavání pro žáky z 2. – 5. třídy.    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.