Get Adobe Flash player

Trutnov - 4. třída

p1100970 resizeDva týdny poslední epochy vlastivědy – dějiny naší země a historie vzniku města Trutnova – jsou za námi. Dozvěděli jsme se mnoho nových informací a zajímavostí z našeho okolí. Ve středu 24. dubna k nám přišel na návštěvu pan Bucek, který se zajímá o historii a zejména o válečné dění v okolí Trutnova roku 1866. Povídal nám o tom, jak vlastně bitva probíhala, ukázal nám tehdejší zbraně… My jsme pozorně poslouchali, doplňovali vyprávění o vlastní znalosti, fotili a zkoušeli, jaké to tehdy bylo být vojákem. Na závěr nás v pátek čekala vlastivědná exkurze po Trutnovu. Společně jsme prošli a prohlédli si místa, o kterých jsme se učili. Navštívili jsme i novou Galerii draka - poslechli si a zhlédli příběh o založení města Trutnova. Počasí se nám opravdu vydařilo a výhledy do okolí od památníku Gablenz byly výborné. Tak ještě rychle zpět na Krakonošovo náměstí na zaslouženou zmrzlinu, všechny znalosti správně utřídit, aby se povedl závěrečný pondělní test. (fotogalerie zde)

Mgr. Pavlína Cermanová a čtvrťáci

Třídní schůzky


Dne 23. 11. proběhnou v odpoledních hodinách třídní schůzky. Bližší informace v ŽK.

Projekt Příběhy bezpráví


Dne 23. 11. se v naší škole uskuteční projekt Příběhy bezpráví. Akce je určena nejstarším žákům. Proběhne filmová projekce, beseda s pamětníkem - letošním tématem jsou "Příběhy vzdoru".

Profesní orientace


Dne 1. 12. navštíví žáci 9. ročníku v rámci předmětu Volba povolání SOŠ a SOU Trutnov.

    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.