Trutnov - 4. třída

p1100970 resizeDva týdny poslední epochy vlastivědy – dějiny naší země a historie vzniku města Trutnova – jsou za námi. Dozvěděli jsme se mnoho nových informací a zajímavostí z našeho okolí. Ve středu 24. dubna k nám přišel na návštěvu pan Bucek, který se zajímá o historii a zejména o válečné dění v okolí Trutnova roku 1866. Povídal nám o tom, jak vlastně bitva probíhala, ukázal nám tehdejší zbraně… My jsme pozorně poslouchali, doplňovali vyprávění o vlastní znalosti, fotili a zkoušeli, jaké to tehdy bylo být vojákem. Na závěr nás v pátek čekala vlastivědná exkurze po Trutnovu. Společně jsme prošli a prohlédli si místa, o kterých jsme se učili. Navštívili jsme i novou Galerii draka - poslechli si a zhlédli příběh o založení města Trutnova. Počasí se nám opravdu vydařilo a výhledy do okolí od památníku Gablenz byly výborné. Tak ještě rychle zpět na Krakonošovo náměstí na zaslouženou zmrzlinu, všechny znalosti správně utřídit, aby se povedl závěrečný pondělní test. (fotogalerie zde)

Mgr. Pavlína Cermanová a čtvrťáci

POKYNY K ZÁJEZDU DO LEGOLANDU

Sraz k odjezdu je 19. 6. (tedy v noci z neděle na pondělí) v 0.45 hodin na VLAKOVÉM nádraží v Trutnově.
S sebou je třeba jídlo a pití na celý den, pohodlné oblečení a obuv.
Do autobusu doporučujeme polštářek, popřípadě deku.