„Už ho nesou“ a i my jsme nesli ...

img598 resize... a připojili se tak již po několikáté k trutnovským dračím slavnostem – mající název „Už ho nesou“.

A kdy, proč a co jsme to nesli?

V sobotu 4. května 2013 se někteří žáci a vyučující vydali do dračího průvodu ulicemi města Trutnova s vlastnoručně vyrobeným drakem. A že se jim povedl! Velkou zásluhu na tom měli naše vyučující výtvarné výchovy Mgr. Jana Matějková a Bc. Dana Maršíková spolu s vybranými žáky druhého stupně, kteří se na výrobě našeho soutěžního draka řadu hodin podíleli. Ani nést ho v průvodu nebyl úkol vůbec snadný a veliké poděkování patří těmto účastníkům: Daně Maršíkové, Andree Dlouhé, Petře Hemrové, Elišce Součkové a Kamile Tejchmanové.

Poté, co průvod dokráčel na Krakonošovo náměstí, následovalo soutěžní dračí defilé a pro nás nastala druhá důležitá část – svého draka důstojně představit. A musím neskromně říci, velmi se nám to povedlo též! A že to zase nebyl úkol vůbec snadný – vystoupit na pódium před zaplněným trutnovským náměstím s vlastní tvorbou. Z mých úst zazněla úvodní krátká chvilka poezie a potom došlo na to hlavní – „Baladu o Trutovi“, kterou za kytarového doprovodu Janou Matějkovou krásně zazpívali a pochvalu zaslouží tito žáci: Kristýna Brunátová, Jakub Kolář, Barbora Kopecká, Josef Kučera, Jaroslav Matyska, Sandra Šiváková a Tereza Vejnarová.

Přestože na medailové umístění nedošlo, ač nás někteří tipovali, prezentace našeho draka i reprezentace naší školy proběhly velice úspěšně.

Děkujeme všem, kteří s přípravami či přímo během sobotního dopoledne pomáhali i za důležitou morální podporu nejen ze strany rodičů.

A jak se nám vše zdařilo, si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.

(fotogalerie I. zde)
(fotogalerie II.
zde)

Mgr. K. Javůrková

POKYNY K ZÁJEZDU DO LEGOLANDU

Sraz k odjezdu je 19. 6. (tedy v noci z neděle na pondělí) v 0.45 hodin na VLAKOVÉM nádraží v Trutnově.
S sebou je třeba jídlo a pití na celý den, pohodlné oblečení a obuv.
Do autobusu doporučujeme polštářek, popřípadě deku.