Get Adobe Flash player

„Už ho nesou“ a i my jsme nesli ...

img598 resize... a připojili se tak již po několikáté k trutnovským dračím slavnostem – mající název „Už ho nesou“.

A kdy, proč a co jsme to nesli?

V sobotu 4. května 2013 se někteří žáci a vyučující vydali do dračího průvodu ulicemi města Trutnova s vlastnoručně vyrobeným drakem. A že se jim povedl! Velkou zásluhu na tom měli naše vyučující výtvarné výchovy Mgr. Jana Matějková a Bc. Dana Maršíková spolu s vybranými žáky druhého stupně, kteří se na výrobě našeho soutěžního draka řadu hodin podíleli. Ani nést ho v průvodu nebyl úkol vůbec snadný a veliké poděkování patří těmto účastníkům: Daně Maršíkové, Andree Dlouhé, Petře Hemrové, Elišce Součkové a Kamile Tejchmanové.

Poté, co průvod dokráčel na Krakonošovo náměstí, následovalo soutěžní dračí defilé a pro nás nastala druhá důležitá část – svého draka důstojně představit. A musím neskromně říci, velmi se nám to povedlo též! A že to zase nebyl úkol vůbec snadný – vystoupit na pódium před zaplněným trutnovským náměstím s vlastní tvorbou. Z mých úst zazněla úvodní krátká chvilka poezie a potom došlo na to hlavní – „Baladu o Trutovi“, kterou za kytarového doprovodu Janou Matějkovou krásně zazpívali a pochvalu zaslouží tito žáci: Kristýna Brunátová, Jakub Kolář, Barbora Kopecká, Josef Kučera, Jaroslav Matyska, Sandra Šiváková a Tereza Vejnarová.

Přestože na medailové umístění nedošlo, ač nás někteří tipovali, prezentace našeho draka i reprezentace naší školy proběhly velice úspěšně.

Děkujeme všem, kteří s přípravami či přímo během sobotního dopoledne pomáhali i za důležitou morální podporu nejen ze strany rodičů.

A jak se nám vše zdařilo, si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.

(fotogalerie I. zde)
(fotogalerie II.
zde)

Mgr. K. Javůrková

Důležité informace pro strávníky


Věnujte prosím pozornost informacím, týkajících se platby za obědy na měsíc září 2017. Více zde.    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.