Finanční a ekonomická gramotnost - 8. a 9. třída

img 0147 resizeBěhem školního roku si žáci 8. a 9. ročníku zlepšovali své znalosti z oblasti financí a s hospodařením domácnosti. Aby lépe pochopili problematiku, vytvořili si tzv. modelové domácnosti, kde každá má nastavené jiné životní a ekonomické podmínky. Prvotním úkolem bylo vytvořit plakát – vizitku domácnosti, pomocí které se prezentovali svým spolužákům. Ze zadaných údajů sestavili rozpočet domácnosti. Seznámili se s pojmem hrubé a čisté mzdy, porovnávali příjmy a výdaje, pozornost věnovali nákladům na bydlení. Poté zvažovali, zda by se daly někde uspořit peníze.

Žáky ještě čeká řešení dalších běžných životních situací a výdajů spojených se zajištěním domácnosti.

(fotogalerie 8. třída zde)
(fotogalerie 9. třída zde)

Mgr. Jitka Fendrychová