Get Adobe Flash player

Exkurze do EPO II - 8. a 9. třída

img 0466 resizeV úterý 28. 5. 2013 navštívili žáci 8. a 9. třídy naší školy tepelnou elektrárnu Poříčí II. Nejdříve v zasedací místnosti zhlédli film o principech fungování elektrárny. Následovala samotná prohlídka provozu. Žáci si prohlédli pásové dopravníky, které zajišťují dopravu paliva do kotlů. V současné době se k výrobě páry využívá převážně biomasa, případně hnědé uhlí. Prohlídka pokračovala do kotelny. Zde žáci mohli nahlédnout průzorem do samotného kotle. Poté navštívili strojovnu, kde jsou umístěny turbogenerátory, zajišťující samotnou výrobu elektřiny. Část páry je využita v parovodech a horkovodech, které zásobují teplem obyvatele a některé průmyslové podniky Trutnova a okolí. Exkurze byla zakončena v obslužném centru. Veškerá výroba je řízena za pomoci počítačů. Elektrárna Poříčí II byla uvedena do provozu v roce 1957. Exkurze byla pro žáky zajímavá a poučná. (fotogalerie zde)

Mgr. Věra Králová.

Třídní schůzky


Dne 23. 11. proběhnou v odpoledních hodinách třídní schůzky. Bližší informace v ŽK.

Projekt Příběhy bezpráví


Dne 23. 11. se v naší škole uskuteční projekt Příběhy bezpráví. Akce je určena nejstarším žákům. Proběhne filmová projekce, beseda s pamětníkem - letošním tématem jsou "Příběhy vzdoru".

Profesní orientace


Dne 1. 12. navštíví žáci 9. ročníku v rámci předmětu Volba povolání SOŠ a SOU Trutnov.

    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.