Get Adobe Flash player

Triky a problémy aneb snažím se být finančně gramotnější…

img 0153 resizeTriky a problémy aneb snažím se být finančně gramotnější…
V úterý 14. května k nám opět zavítali studenti se svým pedagogem z Obchodní akademie v Trutnově, aby nám přiblížili další z témat jejich projektu „Děti učí děti hospodařit s penězi“, a my jsme si je pozvali v rámci výuky předmětu Finanční a ekonomická gramotnost, který navštěvují naši žáci osmé a deváté třídy a vyučuje jej kolegyně Jitka Fendrychová.

Jak jsme naznačila, nebyli u nás poprvé – na podzim jsme již vyslechli přednášky týkající se sestavení rozpočtu (např. pro konkrétnější představu samotného žáka – vlastní rozpočet na tábor) či vývoje obchodu. Pro tentokrát jsme zvolily téma Marketingové triky a téma Spotřebitelské problémy a jejich možná řešení. Pro některé z přítomných žáků byla tato témata přece jen už o něco náročnější a prozatím i vzdálenější.

Děkujeme především studentům za jejich snahu o názorné přiblížení jednotlivých programů z oblasti finanční gramotnosti, též ale i doprovázejícím pedagogům za chuť akci zorganizovat a podpořit vzájemnou spolupráci.

Programy prozatím byly většinou prezentovány formou přednášky a krátkých scének, v průběhu prezentace žáci vyplňovali připravené pracovní listy a na závěr absolvovali shrnující vědomostní test. Pro ty nejúspěšnější a nejaktivnější posluchače byly připraveny i milé odměny.

Těšíme se na další spolupráci, vítáme tím nový školní rok 2013/2014 a přejeme všem slunné a pohodové blížící se letní prázdniny.

(fotogalerie zde)

Mgr. K. Javůrková

Plavecký kurz - 3. lekce


Ve středu 19. 9. proběhne třetí lekce plavání pro žáky z 2. – 5. třídy.    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.