Stará pověst a nový cirkus

img 0502 resizeV pátek 31. května jsem se s našimi osmáky a deváťáky a kolegyní Ivou Cibulkovou vydala za starobylou historií a novodobou kulturou našeho města.

Symbióza obou témat nám přinesla velmi zajímavé a obohacující kulturní dopoledne, které jsme si i přes značnou nepřízeň počasí užili.

Naší první zastávkou byla trutnovská Galerie draka, kde jsme si připomněli trochu z místní historie a vyslechli poutavé vyprávění průvodce. Děkujeme též pracovníkům galerie za vstřícnost a umožnění návštěvy zrekonstruovaných sklepních prostor mimo návštěvní dobu.

Poté nás čekalo představení „Plovárna“ souboru (bra)Tři v tricku v rámci 3. ročníku mezinárodního festivalu nového cirkusu Cirk-UFF v Trutnově. Představení je volně inspirováno novelou Rozmarné léto Vladislava Vančury (což pro zasvěcené je patrné i z našich fotografií). Poetika tohoto autora byla převedena s lehkostí a jemnou groteskou do pohybové humoresky za využití cirkusových disciplín – žonglování, provazochodectví a párové akrobacie. Slibovány byly záhady, humor, srdcervoucí podívaná…

A myslím, že vše bylo naplněno. Dříve než jsme začaly klást dotěrné pedagogické dotazy, sami žáci ihned po skončení představení reagovali, a to nadmíru pozitivně.

Celá kulturní akce proběhla zdařile, přestože lilo jako z konve, chování žáků v galerii i šapitó hodnotím na podtrženou jedničku a závěrem mi nezbývá, než slova klasika lehce parafrázovat, že „tento způsob jara zdá se mi poněkud nešťastným…“

Mgr. K. Javůrková

POKYNY K ZÁJEZDU DO LEGOLANDU

Sraz k odjezdu je 19. 6. (tedy v noci z neděle na pondělí) v 0.45 hodin na VLAKOVÉM nádraží v Trutnově.
S sebou je třeba jídlo a pití na celý den, pohodlné oblečení a obuv.
Do autobusu doporučujeme polštářek, popřípadě deku.