Get Adobe Flash player

Neklan.cz

foto10Kdo je vlastně Neklan? „Šesťáci“ by Vám již byli schopni odpovědět, jelikož tato osobnost je právě probírána v jaké knize? No přece Staré pověsti české! A kdo napsal toto veledílo? No přece Alois Jirásek! A jak se přesně jmenuje daná pověst? Durynk a Neklan! Takto by odpovídali žáci ze 6. a 7. třídy, poněvadž se ve středu 29.5. účastnili moderně pojatého představení Neklan.cz.

Velmi vtipná interpretace pověsti diváky pobavila hned v úvodu. Při první scénce byla virem v počítači smazána složka „Paní učitelka“. V jiné scénce se ozval pokřik: „Kdo neskáče, není Čech! Hop, hop, hop!“ A nechyběly ani technicky propracované rekvizity, probleskující meče a oblečení ze současnosti.

Pokud se Naivní divadlo z Liberce chtělo pokusit přiblížit žákům tento příběh jim přístupnou cestou, myslím, že se jim to zdárně povedlo!

Mgr. Iva Cibulková
    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.