Detektivní dětský den

cimg8758 resizeV pondělí 3. 6. jsme chtěli oslavit dětský den. Jenže kufr s čokoládovými medailemi nám „ukradl“ gang „nebezpečných“ lupičů. Co teď? Nezbylo než se stát detektivy a podle stop kolegy Kolomba se vydat po jejich foto stopách. Vedly nás až na posed za Voletinami. Cestou jsme museli prokázat postřeh, vytrvalost a dobrou orientaci v terénu i v mapě. Plnili jsme úkoly a vše pečlivě zaznamenávali. Ve škole nás čekalo další pátrání. Bylo nutné najít členy jednotlivých tlup, vytvořit z lana jejich znaky a identifikovat velkého šéfa. Naše vyjadřovací schopnosti i paměť se procvičily při poznávání slov a předmětů z detektivního kufru. Museli jsme také zdolat provazové bludiště a po hmatu rozlišit různé věci, které bandité uloupili. Spolužáci z 9. třídy, kteří byli do případu zasvěceni, kontrolovali naše počínání a pomáhali nám splněné úkoly zapsat do detektivních průkazů. Někteří z nás ještě přispěli k vyřešení případů kolegy Vrťapky z Mateřídoušky. A jak všechno nakonec dopadlo? Zločinci se zalekli našich bojových pokřiků, byli odhaleni, dopadeni a svůj lup nám museli vrátit. Bylo to sladké vítězství.

(fotogalerie I. zde)
(fotogalerie II. zde)

Mgr. Martina Glazarová

Důležité informace pro strávníky

Věnujte prosím pozornost informacím, týkajících se platby za obědy na měsíc září 2017. Více zde.