Detektivní dětský den

cimg8758 resizeV pondělí 3. 6. jsme chtěli oslavit dětský den. Jenže kufr s čokoládovými medailemi nám „ukradl“ gang „nebezpečných“ lupičů. Co teď? Nezbylo než se stát detektivy a podle stop kolegy Kolomba se vydat po jejich foto stopách. Vedly nás až na posed za Voletinami. Cestou jsme museli prokázat postřeh, vytrvalost a dobrou orientaci v terénu i v mapě. Plnili jsme úkoly a vše pečlivě zaznamenávali. Ve škole nás čekalo další pátrání. Bylo nutné najít členy jednotlivých tlup, vytvořit z lana jejich znaky a identifikovat velkého šéfa. Naše vyjadřovací schopnosti i paměť se procvičily při poznávání slov a předmětů z detektivního kufru. Museli jsme také zdolat provazové bludiště a po hmatu rozlišit různé věci, které bandité uloupili. Spolužáci z 9. třídy, kteří byli do případu zasvěceni, kontrolovali naše počínání a pomáhali nám splněné úkoly zapsat do detektivních průkazů. Někteří z nás ještě přispěli k vyřešení případů kolegy Vrťapky z Mateřídoušky. A jak všechno nakonec dopadlo? Zločinci se zalekli našich bojových pokřiků, byli odhaleni, dopadeni a svůj lup nám museli vrátit. Bylo to sladké vítězství.

(fotogalerie I. zde)
(fotogalerie II. zde)

Mgr. Martina Glazarová

POKYNY K ZÁJEZDU DO LEGOLANDU

Sraz k odjezdu je 19. 6. (tedy v noci z neděle na pondělí) v 0.45 hodin na VLAKOVÉM nádraží v Trutnově.
S sebou je třeba jídlo a pití na celý den, pohodlné oblečení a obuv.
Do autobusu doporučujeme polštářek, popřípadě deku.