Get Adobe Flash player

Prvouka - Jak dříve lidé bydleli - 3. třída

Druhou etapu prvouky - Jak lidé dříve bydleli - máme za sebou. Postupně jsme se učili, jaká obydlí si lidé v dávných dobách stavěli. Některá jsme si zkusili vyrobit také. Nejprve to byly primitivní přístřešky z přírodních materiálů, kostí i kůží zvířat. Když se z lidí stali zemědělci a pastevci, začali si stavět první vesnické chaty z kůlů propletených proutím, střechu pokrývaly slaměné došky. Tyto stavby nám opravdu daly hodně práce, ale náš výsledek stojí za to. Ve druhém týdnu jsme se dostali k hradům a zámkům. Vymysleli a namalovali jsme si svůj erb a přidali i nedobytný a pořádně opevněný hrad z kostek. Věříme, že všechny své nové znalosti správně použijeme v závěrečném testu.
    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.