Get Adobe Flash player

Exkurze do Prahy – 5. třída

100 9078 resizeV letošním školním roce jsme se několikrát Prahou zabývali. Poznávali jsme ji jako hlavní město, ale i jako historicky velmi bohaté místo. Byli jsme tedy vybaveni teoretickými znalostmi a teď nastal čas je spojit se skutečností.

Bylo úterý 25. června. Vyjeli jsme linkovým autobusem brzy ráno. Počasí příliš nepřálo zkoumání pražských památek, ale my jsme si s tím poradili. Metro nás převezlo až k Václavskému náměstí, kde jsme bezpečně poznali sochu i budovu za ní. Dál jsme pokračovali tramvají okolo Národního divadla až pod Petřín. Lanovka nás vyvezla nahoru a při tom jsme měli Prahu jako na dlani. Prošli jsme právě kvetoucí Růžovou zahradou skrz Hladovou zeď k rozhledně. Dali jsme se doprava, navštívili Zrcadlové bludiště. Nikdo se neztratil a jak jsme byli krásní v zakřivených zrcadlech…

Pak jsme jeli tramvají k Pražskému hradu. Prošli jsme Prašnou cestou. Na III. nádvoří jsme si prohlédli celou Katedrálu sv. Víta, mimo právě rekonstruované krypty, Starý královský palác s Vladislavským sálem a přilehlými prostorami. Viděli jsme i královský trůn a klenoty. Dále pak Baziliku sv. Jiří s náhrobky Přemyslovců, např. kněžny Ludmily, i Zlatou uličku a její domečky přilepené na opevnění Hradu. Tam se klukům nejvíce líbila zbrojnice, děvčata nahlédla úplně do všech bytečků. Velkolepost královských prostor a půvab všech míst působily i na nás.

Jelikož se počasí umoudřilo, sešli jsme po Zámeckých schodech a namířili si to ke Karlovu mostu. Našli jsme Bruncvíka, zkontrolovali Čertovku i stav vody ve Vltavě. Užili jsme si atmosféru, kterou poskytuje právě tento most, a pomalu se chystali k odjezdu domů.

Prohlédli jsme si opravdu krásný kus Prahy, máme na co vzpomínat.

(fotogalerie zde)

Mgr. Jana Podlipná

Plavecký kurz - 3. lekce


Ve středu 19. 9. proběhne třetí lekce plavání pro žáky z 2. – 5. třídy.    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.