Get Adobe Flash player

Exkurze do Prahy – 5. třída

100 9078 resizeV letošním školním roce jsme se několikrát Prahou zabývali. Poznávali jsme ji jako hlavní město, ale i jako historicky velmi bohaté místo. Byli jsme tedy vybaveni teoretickými znalostmi a teď nastal čas je spojit se skutečností.

Bylo úterý 25. června. Vyjeli jsme linkovým autobusem brzy ráno. Počasí příliš nepřálo zkoumání pražských památek, ale my jsme si s tím poradili. Metro nás převezlo až k Václavskému náměstí, kde jsme bezpečně poznali sochu i budovu za ní. Dál jsme pokračovali tramvají okolo Národního divadla až pod Petřín. Lanovka nás vyvezla nahoru a při tom jsme měli Prahu jako na dlani. Prošli jsme právě kvetoucí Růžovou zahradou skrz Hladovou zeď k rozhledně. Dali jsme se doprava, navštívili Zrcadlové bludiště. Nikdo se neztratil a jak jsme byli krásní v zakřivených zrcadlech…

Pak jsme jeli tramvají k Pražskému hradu. Prošli jsme Prašnou cestou. Na III. nádvoří jsme si prohlédli celou Katedrálu sv. Víta, mimo právě rekonstruované krypty, Starý královský palác s Vladislavským sálem a přilehlými prostorami. Viděli jsme i královský trůn a klenoty. Dále pak Baziliku sv. Jiří s náhrobky Přemyslovců, např. kněžny Ludmily, i Zlatou uličku a její domečky přilepené na opevnění Hradu. Tam se klukům nejvíce líbila zbrojnice, děvčata nahlédla úplně do všech bytečků. Velkolepost královských prostor a půvab všech míst působily i na nás.

Jelikož se počasí umoudřilo, sešli jsme po Zámeckých schodech a namířili si to ke Karlovu mostu. Našli jsme Bruncvíka, zkontrolovali Čertovku i stav vody ve Vltavě. Užili jsme si atmosféru, kterou poskytuje právě tento most, a pomalu se chystali k odjezdu domů.

Prohlédli jsme si opravdu krásný kus Prahy, máme na co vzpomínat.

(fotogalerie zde)

Mgr. Jana Podlipná

Karneval


Na středu 21. 2. je pro žáky 1. stupně připraven KARNEVAL.    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.