Get Adobe Flash player

Vzdělávací exkurze 6. a 7. třídy

p1020564 resizeDruhý školní den jsme si zpříjemnili exkurzí. Měli jsme se vydat na farmapark Muchomůrka, který se nachází mezi Janskými Lázněmi a Svobodou nad Úpou, ale počasí nám nepřálo, a tak jsme se rozhodli pro náhradní program - navštívit Muzeum Podkrkonoší. Nenechali jsme si ujít unikátní výstavu Tajemství a poklady hradu Vízmburku. Seznámili jsme se s historií tohoto hradu a zhlédli jsme velké množství unikátních nálezů - keramických nádob, kachlů, kovových a kostěných předmětů i stavebních prvků, vyzvednutých archeology při výzkumu. Také jsme se z promítaného dokumentu dozvěděli o Sdružení pro Vízmburk, jež má velkou zásluhu na záchraně mnoha archeologických artefaktů, které zůstaly po úmrtí PhDr. Hejny, CSc. roku 1986 bez náležitého zpracování uloženy v nevyhovujících suterénních prostorách státního zámku v Litomyšli. Po zhlédnutí této velmi zajímavé a poučné výstavy jsme si nenechali ujít ještě krásné obrazy trutnovského rodáka Charlese Mayera. Po návštěvě muzea jsme se posilnili horkým čajem nebo čokoládou a vyrazili jsme směr Gablenz. Tam jsme si zahráli sportovní hry a potom už jsme šli na autobusové nádraží, kde jsme se všichni rozloučili. Celou exkurzi jsme si, navzdory horšímu počasí, dokonale užili.

(fotogalerie zde)
Za žáky 6. a 7. třídy Mgr. Dana Vondráčková, Mgr. Petra Endrychová, Mgr. Iva Cibulková

Plavecký kurz - 3. lekce


Ve středu 19. 9. proběhne třetí lekce plavání pro žáky z 2. – 5. třídy.











    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.