Get Adobe Flash player

Nechceme mít bolavé zuby …

cimg0220 resizeV poslední zářijový den k nám přijela návštěva z Prahy. Kdo? Dva mladí lidé, budoucí zubní lékař a lékařka. Proč? Aby nám poradili, jak si své dětské zoubky a hlavně trvalé zuby chránit před zubním kazem. Vyprávěli nám pohádku „O hloupém zoubku“.  Teď už víme, že když vyměníme ovoce a zeleninu za sladkosti a přestaneme se kamarádit se zubním kartáčkem, dopadne to špatně. V našich ústech se rozmnoží bakterie a zuby budou ošklivé, bolavé, prostě zkažené. Podle rady odborníků je nejlepší čistit si zoubky ráno po snídani, když to jde, tak i po obědě, ale úplně nejdůležitější je to večer. Nechce se vám stát před zrcadlem v koupelně? Nevadí. Můžete si jen tak, bez pasty, čistit zuby třeba u Večerníčku. Hlavně nespěchejte, každý zoubek je třeba jemně očistit ze všech stran. Poproste rodiče, aby zkontrolovali váš zubní kartáček. Měl by být měkký a mít co nejvíce štětinek. A nezapomeňte, že po čištění zubů už můžete večer i v noci pít pouze holou vodu. Jinak jste se namáhali zbytečně.

(fotogalerie zde)

Mgr. Martina Glazarová
    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.