Přírodopis - 7. třída

pa081229 resizePrvní epochu přírodopisu v 7. třídě jsme započali zkoumáním, bádáním a objevováním pomocí mikroskopu. Žáci se nejdříve seznámili s jednotlivými částmi tohoto přístroje a další den měli možnost sami pozorovat různé preparáty. Co vše viděli, sami popisují. (fotogalerie zde)

Mgr. Cibulková

V mikroskopu se daly pozorovat různé věci: krev, křídlo komára,… Nejvíce se mi líbil řez kořenem lípy. Byli jsme rozděleni do čtyř skupin a každá měla svůj mikroskop.
(F. Vít)

Nejlepší preparát byl průřez lidskou kůží. Užil jsem si to, bylo to okouzlující.
(Z. Daněk)

Moc se mi líbilo, jak jsme se dívali do mikroskopu a zkoumali vajíčko škrkavky.
(V. Najtová)

POKYNY K ZÁJEZDU DO LEGOLANDU

Sraz k odjezdu je 19. 6. (tedy v noci z neděle na pondělí) v 0.45 hodin na VLAKOVÉM nádraží v Trutnově.
S sebou je třeba jídlo a pití na celý den, pohodlné oblečení a obuv.
Do autobusu doporučujeme polštářek, popřípadě deku.