Get Adobe Flash player

Noc ve hvězdárně

p1130470 resizeJe pátek večer. Obloha nad námi se lehce mračí. Občas vykoukne část měsíce, který se chystá ukázat svou tvář v úplňku. Do celé své krásy mu chybí už necelý den. Jsme plně vybaveni karimatkami, spacáky a vydatnou svačinou od maminek. Konečně vyrážíme vstříc novým poznatkům o Vesmíru. Ve škole jsme se o něm hodně naučili. Je to opravdový gigant. A teď hurá do Úpice, směr hvězdárna, vyzkoušet všechny získané vědomosti v praxi. Osm planet naší sluneční soustavy nás chodbou uvádí do místa, které se stane útočištěm pro naše bádání a poté přespání. Průvodce odhaluje mnohá tajemství astronomie a ochotně odpovídá na všechny otázky. Od pradávna lidé vzhlíželi k nebi a i my jsme si užili tento pohled hvězdářským dalekohledem. Byl to nejhezčí zážitek. Kupoli jsme si mohli sami otevřít a potom pozorovat měsíc s několika hvězdičkami. Souhvězdí Orion jsme bohužel neviděli. Ukázal se později, když už jsme spokojeně spali. Ráno nás přivítala  nejdůležitější hvězda - Slunce, která naší výpravě dodala náležitý lesk a slibovala začátek nového krásného podzimního dne.

(fotogalerie zde)

5. třída spolu s  Mgr. Petrou Endrychovou a Mgr. Pavlínou Cermanovou

Plavecký kurz - 3. lekce


Ve středu 19. 9. proběhne třetí lekce plavání pro žáky z 2. – 5. třídy.    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.